Районна газета

НА МЕДИЧНІ РАДІ ВИНЕСЕНО РІШЕННЯ ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ ЛІЖКОВОГО ФОНДУ НЕДРИГАЙЛІВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ

14 вересня відбулося чергове засідання медичної ради Недригайлівської центральної районної лікарні. На нараді був присутній і голова Недригайлівської районної державної адміністрації Сергій ПАНЧЕНКО

До порядку денного було включено три питання, зокрема це стан надання стоматологічної допомоги населенню району, робота клініко-діагностичної лабораторії та найбільш хвилюючим питанням стало оптимізація ліжкового фонду Недригайлівської центральної районної лікарні.

Заслухавши та обговоривши доповідь головного лікаря центральної районної лікарні Ігоря ПОНОМАРЕНКА, заступника головного лікаря з медичної частини Ніни ЩІТКИ та виступи районних спеціалістів медична рада відмітила, що забезпеченість ліжками в Недригайлівському районі становить 54,2 при середньорайонних показниках – 32,25.
В зв’язку з незабезпеченістю по заробітній платі, перевищенням показника забезпеченості ліжками в порівнянні з середньорайонними показниками області, невиконання відсотку ліжко/дня медична рада вирішила :
- Скоротити 10 ліжок терапевтичного відділення;
- Скорочення 5 ліжок гнійних хірургічних;
- Скоротити 4 ліжка пологових, 3 гінекологічних, 2 ліжка патології вагітних акушерсько-гінекологічного відділення;
- Провести реорганізацію акушерсько-гінекологічного відділення (організувати 5 ліжок гінекологічного профілю та резервну пологову залу (1 акушерське ліжко) для збереження кадрового потенціалу відділення на базі діючого хірургічного відділення);
- Скоротити 5 ліжок неврологічного відділення;
- Провести реорганізацію інфекційного відділення: скорочення 5 інфекційних ліжок для дорослих, 2 інфекційних ліжок для дітей та на їх базі відкриття 6 ліжок для надання хоспісної допомоги.
Таким чином, після оптимізації загальна кількість ліжок по Недригайлівській центральній районній лікарні становитиме 100 ліжок. Штатний розпис буде приведений у відповідність до нормативів, згідно чинного законодавства, працівники попереджені про зміну істотних умов праці.

При цьому якість надання медичної допомоги жителям Недригайлівського району не постраждає.

Очільник району Сергій ПАНЧЕНКО зазначив, що база Недригайлівської центральної районної лікарні є дуже розкішною і перспективною, але вкрай необхідною сьогодні є зміна системи управління лікарнею адже саме це дасть змогу жителям району отримувати належну вторинну медичну допомогу.