Районна газета

ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПІДГОТОВЧА РОБОТА ПО ВПРОВАДЖЕННЮ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В НЕДРИГАЙЛІВСЬКОМУ РАЙОНІ

На даний час в Недригайлівському районіведеться активна  підготовча роб ота  по впровадженню  медичної реформи

За інформацію головного лікаря КЗ «Недригайлівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяни НЕМЕНКО, проведена організаційна робота, заклад зареєстрований в медичній інформаційній системі eHelsi, здійснюється реєстрація кожного структурного підрозділу, реєстрація лікарів (терапевтів, педіатрів, сімейних лікарів), отримання електронного підпису для закладів та лікарів.

Ведеться робота по комп’ютеризації закладів первинного рівня. За рахунок виділених коштів по системі Prozorro закупляється комп’ютерна техніка, лікарями та медичними сестрами освоюється робота на комп’ютерах.

Проблемою комп’ютеризації, на даний час є те що із сільських закладів охорони здоров’я Недригайлівського району,  лише амбулаторії сіл Коровинці та Вільшана мають можливість працювати в мережі Інтернет.

Здійснюється робота по реорганізації закладу з бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство.

Забезпечити якісне надання медичних послуг можливо при належному матеріально-технічному забезпеченні закладів первинного рівня,  при не дотриманні цієї умови заклад не зможе підписати угоду з Національною Службою здоров’я України. Пілотний режим буде діяти до кінця до 2018 року. З метою вирішення цього питання адміністрацією центру направлений лист Народному депутату України Миколі ЛАВРИКУ, з проханням про виділення коштів на придбання біохімічних, гематологічних аналізаторів, електрокардіографів, стерилізаційної апаратури, аналізаторів сечі, комп’ютерів.

В разі проведення автоматизації, комп’ютеризації закладів, відповідності матеріально-технічної бази стандарту, можлива співпраця з Національною Службою здоров’я України  та підписання декларації з пацієнтам. Четвертий квартал поточного року – це друге і третє «вікно можливостей» для закладів первинної ланки по вирішенню питання підписання декларацій з пацієнтами.

З 1 квітня 2018 року прийом пацієнтів проводиться амбулаторіях загальної практики сімейної медицини здійснюється в звичайному режимі без змін.

Щодо необхідності заповнення декларацій по вибору сімейного лікаря адміністрацією ЦПМСД буде додатково повідомлятися.

Актуальним питанням  залишається питання кадрового забезпечення – укомплектованість лікарями становить 53,5%. Щоквартально  закладом подається заявка в управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації  про потребу в кадрах.