Районна газета

Загальні відомості про КНП "Недригайлівська центральна районна лікарня"


 

ОНОВЛЕНО 30.06.2020

Поштова адреса: 42100 Сумська область, смт Недригайлів, вул. Шкільна, 12, тел. 5-21-31

Директор - Пономаренко Ігор Васильович.

Робочий телефон: 5-21-31.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Відповідно до завдань лікарня забезпечує:

  1. Своєчасну обґрунтовану госпіталізацію хворих у лікарню відповідного (реабілітаційного) лікування.
  2. Відповідну санітарну обробку хворих та застосовує інші протиепідемічні заходи з метою попередження внутрішньолікарняних інфекцій.
  3. Своєчасну організацію та проведення відновного (реабілітаційного) лікування хворих за індивідуальними програмами згідно з діючими стандартами діагностично-лікувального процесу у відділеннях відновного лікування, протоколів відновного лікування, з використанням усіх сучасних засобів і методів відновного лікування.
  4. Динамічне спостереження за станом здоров`я хворих з метою своєчасної діагностики ускладнень чи загострень хронічних захворювань та невідкладних станів.
  5. Своєчасне переведення хворих у відповідні спеціалізовані та високоспеціалізовані лікувально-профілактичні заклади вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги.
  6. При неможливості повного відновлення, у відділенні, застосовуються реабілітаційні методи для пристосування хворих до самообслуговування відповідно до нових умов життя, що виникли внаслідок хвороби або травми.
  7. Консультативну допомогу хворим із залученням лікарів-консультантів інших спеціалізованих закладів охорони здоров’я.
  8. Запровадження в практику нових сучасних методів і засобів відновного (реабілітаційного) лікування, яка базується на досягненнях сучасної медичної науки і практики, принципах доказової медицини тощо.
  9. Проведення експертизи тимчасової непрацездатності працюючого населення в установленому порядку;
  10. Наступність та взаємозв`язок у роботі з іншими закладами охорони здоров’я, що направляють хворих на відновне (реабілітаційне) лікування, а також закладами медико-соціального забезпечення, фондами, громадськими та іншими організаціями.
  11. Проведення клінічних розборів випадків не обгрунтованого направлення на відновне лікування, порушень у веденні хворого на етапах лікування, неефективності проведених відновних заходів тощо.
  12. Здійснення заходів з підвищення кваліфікації лікарів і середнього медичного персоналу Лікарні в установленому порядку.
  13. Своєчасне забезпечення органів виконавчої влади та територіальних органів охорони здоров’я інформацією про надзвичайні ситуації та випадки, згідно чинного законодавства та інструктивно-директивних документів.
  14. Забезпечення співпраці з медичними і немедичними закладами, установами та громадськими організаціями для виконання функцій, покладених на Лікарню в т.ч. у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
  15. Надання організаційно-методичної допомоги закладам охорони здоров’я території обслуговування з питань забезпечення відновної (реабілітаційної) медичної допомоги на вторинному рівні.

Недригайлівська центральна районна лікарня має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю організація і управління охороною здоров’я, акушерство і гінекологія, дерматовенерологія, ендокринологія, інфекційні хвороби, клінічна лабораторна діагностика, наркологія, урологія, неврологія, онкологія, отоларингологія, дитяча отоларингологія, офтальмологія, патологічна анатомія, педіатрія, психіатрія, рентгенологія, ортопедія, стоматологія, терапія, ультразвукова діагностика, фтизіатрія, хірургія, анестезіологія, за спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою: лікувальна справа, лікувальна справа (невідкладні стани), акушерська справа, сестринська справа, лабораторна справа (клініка), ортопедична стоматологія, медична статистика, стоматологія, сестринська справа операційна.

 


 

                               

ГРАФІК

проведення особистого прийому громадян

керівництвом КНП «Недригайлівська ЦРЛ» в суботні дні

 

№ п/п

Посада

П.І.Б.

День тижня

Час прийому

1.

Директор ЦРЛ

Пономаренко Ігор Васильович

Четверта субота

10.00-12.00

2.

Заступник директора з медичного забезпечення

Білоус Людмила Олексіївна

Друга субота

10.00-12.00

3.

Заступник директора з медичної частини

Щітка Ніна Вікторівна

Перша субота

10.00-12.00

 

ГРАФІК

проведення особистого прийому громадян

керівником та спеціалістами ЦРЛ

№ п/п

Посада

П.І.Б.

День тижня

Час прийому

1.

Директор ЦРЛ

Пономаренко Ігор Васильович

Вівторок

12.30-16.30

2.

Заступник директора з медичного забезпечення

Білоус Людмила Олексіївна

Четвер

12.30-16.30

3.

Заступник директора з медичної частини

Щітка Ніна Вікторівна

Понеділок

Четвер

12.30-16.30

4.

Економіст ЦРЛ

Коренева Валентина Федорівна

Понеділок

12.30-16.30

5.

Інспектор відділу кадрів

Гордієнко Світлана Володимирівна

Середа

12.30-16.30

6.

Завідувач хірургічним відділенням

Козлов

Василь Григорович

Понеділок

Четвер

12.30-16.30

7.

Завідувач терапевтичним відділенням

Щегельський Микола Павлович

Вівторок,

П’ятниця

12.30-16.30

8.

Завідувач дитячим відділенням

Нишкур Валентина Володимирівна

Понеділок

четвер

12.30-16.30

9.

Завідувач неврологічним відділенням

Гордієнко

Інна Леонідівна

Вівторок,

П’ятниця

12.30-16.30

10.

Завідувач стоматологічним відділенням

Токмань

Олена Володимирівна

Середа,

П’ятниця

12.30-16.30

11.

Акушер-гінеколог

Гузієнко Галина Іванівна

Понеділок

12.30-16.30

 

 


Основним завданням медичної галузі району є забезпечення гарантій населенню на безкоштовну, доступну, вчасну та якісну медичну допомогу в умовах реформування.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 391 від 28.03.2018 «Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з якими головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення» отримання статусу Комунального некомерційного підприємства є однією з обов’язкових умов, які повинні виконати заклади охорони здоров’я для укладення договорів з Національною службою здоров’я України та переходу на нову систему фінансування медичного закладу 21.12.2018 року було прийнято рішення 34 сесії 7 скликання «Про реорганізацію шляхом перетворення комунального закладу Недригайлівська центральна районна лікарня у комунальне некомерційне підприємство «Недригайлівська центральна районна лікарня» Недригайлівської районної ради.

27.09.2019 було прийнято рішення 39 сесії 7 скликання «Про затвердження Статуту Комунального некомерційного підприємства «Недригайлівська центральна районна лікарня» Недригайлівської районної ради, яким було визнано, що комунальне некомерційне підприємство «Недригайлівська центральна районна лікарня» є правонаступником майна, прав та обов’язків комунального закладу «Недригайлівська центральна районна лікарня».

01.10.2019 заклад зареєстрований в державного реєстратора.

20.12.2019 року отримана ліцензія на придбання, зберігання, перевезення, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Ліцензія дійсна до 20.12.2024 року.

05.02.2020 року згідно наказу МОЗ України від 05.02.2020 № 257 отримана ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Заклад зареєстрований в медичній інформаційній системі «MEDSTAR».

Забезпечено сучасною комп’ютерною технікою та оргтехнікою, доступом до мережі Інтернет та належною якістю зв’язку кожного лікаря. З метою забезпечення робочих місць лікарів комп’ютерною технікою придбано комп’ютерне обладнання на суму 199,8 тис.грн., а саме:

- Комп’ютерне обладнання в кількості 12 одиниць – 109,8 тис.грн.;

- Багатофункціональний пристрій в кількості 12 одиниць – 90,0 тис.грн.

Приведення матеріально-технічного стану закладу у відповідність до табелю технічного оснащення. У відповідності до вимог мінімальних обсягів  послуг за Програмою медичних гарантій у 2020 році для доукомплектування відділень лікарні придбане медичне обладнання на суму 154,7 тис. грн., а саме:

-         Електрокардіограф Юкард 100 – 65,0 тис. грн..;

-         Монітор пацієнта «БІОМЕД» ВМ 800А (2 шт.) – 89,7 тис.грн.

Заключені договора з НСЗУ на закупівлю медичних послуг, а саме:

-         Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

-         Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

-         Амбулаторна вторинна (спеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітації та стоматологічну допомогу.

В закладі постійно дотримуються виконання галузевих нормативних документів, клінічних протоколів міністерства охорони здоров’я України та відповідних маршрутів пацієнта.

З березня 2020 року постійно проводяться протокольні заняття по питанню «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID – 19.

Заклад забезпечений засобами індивідуального захисту, деззасобами, а саме:

-         Рукавички захисні – 2950 пар ( в тому числі нітрилові – 2200 пар);

-         Маска медична – 3250 шт.;

-         Респіратор FFP-2 – 250 шт.;

-         Респіратор FFP-3 – 160 шт.;

-         Окуляри захисні – 37 шт.;

-         Екран захисний – 30 шт.;

-         Щиток захисний – 80 – шт.;

-         Комплект одягу захисний (одноразовий) – 17 шт.;

-         Комбінезон захисний (одноразовий ) – 40 шт.;

-         Комбінезон захисний – 60 шт.;

-         Костюм захисний – 78 шт.;

-         Антисептик для рук «КЛІН СТРІМ» - 87 л.;

-         Пірометр – 4 шт.

ДЕЗЗАСОБИ:

-         «Нью Таб Актив» - 16 кг.;

-          Гігасепт АФ Форте – 30 л.

 

Під медичним наглядом станом на 1 липня 2020 року перебуває 23078 жителів району, в т.ч. дитячого населення від 0-17 років 2775 осіб, дорослого населення 18 років і старше 20300 осіб, з них працездатного віку 13300 осіб. В загальній кількості населення особи працездатного віку становлять 56,6 %, діти до 18 років включно – 11,1 %.

За І півріччя 2019 року в районі народилось 33 дитини, за І півріччя 2020 року 37 дітей.

Показник смертності по району за І півріччя 2020 року склав 10,6 (померло 246 осіб), проти 10,0 за І півріччя 2019 року (померло 236 осіб). За І півріччя 2020 року померло 27 осіб працездатного віку, показник на 1 тисячу осіб відповідного віку склав 2,0, за І півріччя 2019 року 2,4 (померло 32 особи).

В структурі основних причин загальної смертності за І півріччя 2020 року перші три місця займають:

                                                                       2019 рік                                  2020 рік

- хвороби системи кровообігу                        7,3%                                         7,5%

- новоутворення                                           1,2%                                         1,3%

- травми та отруєння                                    0,72%                                       0,37%

 

Показник смертності осіб в працездатному віці за І півріччя 2020 року перші три місця займають :

                                                                       2019 рік                               2018 рік

- травми та отруєння                                        1,0%                                     0,37%

- новоутворення                                                0,5%                                     0,3%

- хвороби системи кровообігу                            0,45%                                   0,8%

Кадрове забезпечення:

Показник забезпеченості лікарями (фізичними особами) по району станом на 01.07.2019 року складає 22,1 на 10 тис. населення, за І півріччя 2019 року цей показник становив 25,5. В ЦРЛ станом на 01.07.2020 року працює 33 лікарів. ЦРЛ не укомплектована такими лікарями спеціалістами: лікар-хірург, лікар - анестезіолог, лікар - уролог. Адміністрацією ЦРЛ проводиться відповідна робота по поліпшенню кадрової ситуації ЦРЛ. Заявка на потребу в медичних кадрах направляється в управління охорони здоров’я щоквартально.

       Мають кваліфікаційну категорію 20 лікарів, в тому числі:

               вищу - 7,           першу – 12,                другу – 1

 Показник атестованих лікарів від числа працюючих складає – 60,6%, від підлягаючих - 100,0 %.

Показник забезпеченості району середніми медичними працівниками становить 58,5%, за І півріччя 2019 року цей показник становив 74,3. Середніх медичних працівників в ЦРЛ працює 77 осіб. З них 45 спеціалістів середнього медичного персоналу мають кваліфікаційну категорію, в тому числі: мають вищу категорію - 22, першу категорію – 13, другу категорію – 10. Показник атестованих від числа працюючих складає 58,4%, від підлягаючих 100 %. Слід відмітити кадрову проблему, протягом І півріччя 2020 року звільнилося 16 сестер медичних.

        Кількість молодих спеціалістів:

          - лікарі - 3 особи;

          - середній медичний персонал – 5 осіб.

Недригайлівською ЦРЛ надається як стаціонарна так і амбулаторно-поліклінічна медична допомога населенню району.

Ліжковий фонд ЦРЛ станом на 01.07.2020 року становить 80 ліжок. За І півріччя 2020 року в стаціонарних відділеннях ЦРЛ проліковано 1000 хворих, з них 619 сільського населення, що становить 61,9% від загальної кількості пролікованих.

 

Показники роботи стаціонарних відділень ЦРЛ наступні:

з/п

Показники

І півріччя

2019 року

І півріччя

2020 року

1.

Показник виконання ліжко/днів

94,9%

65,2%

2.

Робота ліжка

158,2

110,0

3.

Показник середньої тривалості перебування хворих на лікарняному ліжку

9,2

8,8

4.

Оборот ліжка

17,1

12,5

5.

Рівень госпіталізації

7,4

4,4

6.

Рівень летальності

2,5

2,8

По відділеннях виконання ліжко-днів за І півріччя 2020 року становить:

-   терапевтичне відділення – 71,4%

-   хірургічне відділення всього- 62,2% з них:

 - хірургічні ліжка – 58,2%;

- травматологічні ліжка – 78,3%;

-  дитяче відділення – 56,8%;

-   неврологічне відділення – 63,5%.