Районна газета

ЗАСЛУХАЛИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО РОБОТУ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ, МЕДИЦИНИ ТА ПРО ПІДГОТОВКУ ДО РАЙОННОГО СВЯТА «КУПАЛА»

23 травня відбулося засідання громадської ради при Недригайлівській районній державній адміністрації, яке провів голова громадської ради Володимир Олійник. На порядок денний було винесено 3 питання

Спочатку члени громадської ради заслухали інформацію про стан підготовки до районного свята Купала та засідання «круглого столу» із представниками недригайлівських земляцтв.

По цьому питанню присутніх на засіданні інформувала спеціаліст відділу юридичного забезпечення та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Людмила Каліновська. В поточному році районне свято Купала заплановано на 7 липня. Затверджено план заходів з підготовки. Заплановано проведення засідання «круглого столу» із представниками недригайлівських земляцтв, спортивні заходи, купальські хороводи та обряди, театралізоване дійство «Ярмарковий балаган», виставка-конкурс продуктів бджільництва, хода у вишиванках, працюватимуть дитячі атракціони, реалізовуватимуться вироби народних майстрів, заплановано виступи учасників художньої самодіяльності. Свято завершиться фейерверком та молодіжною дискотекою.

Про роботу відділу культури Недригайлівської районної державної адміністрації та мережі закладів культури району, організацію дозвілля сільського населення району, розвиток туризму на Недригайлівщині, стан реформування закладів культури району присутніх інформувала головний спеціаліст відділу культури, туризму, національностей і релігій райдержадміністрації Руслана Захарченко. Руслана Миколаївна зазначила, що Недригайлівщина має значний туристичний потенціал. На території району функціонує Туристичний кластер «Посулля». Наразі проходить процес створення об’єднаних громад і передача закладів від районного підпорядкування до громад.

Також присутні на засіданні члени громадської ради заслухали інформацію про функціонування медичних закладів у Недригайлівському районі.

У Недригайлівському районі функціонує Недригайлівська ЦРЛ та КЗ «Недригайлівський районний центр ПМСД», які надають медичну допомогу жителям району.  Мережа закладів центру первинної медико-санітарної допомоги в нашому районі включає 36 закладів: 7 АЗПСМ, 29 ФАПів та ФП. Основними проблемами, які турбують є виписка пільгових рецептів пільговим категоріям населення, фінансування пільгового зубопротезування, забезпечення ліками. На ці цілі виділяються кошти районного бюджету, бюджету об’єднаних територіальних громад. Також присутні заслухали інформацію про стан підписання декларацій з лікарями та отримали рекомендації щодо цього питання.