Районна газета

Засідання громадської ради

  10 квітня в приміщенні Недригайлівської райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради при Недригайлівській районній державній адміністрації за участю голови громадської ради І.Г.Карпенка, голови Недригайлівської районної државної адміністрації О.І.Коренева, членів громадської ради та запрошених сільських, селищних голів, представників молокопереробних підприємств, які закуповують сировину на території району. На порядок денний виносилися питання: «Про стан водозабезпечення населених пунктів району» та «Про закупівлю молока на території району».

 По першому питанню перед присутніми виступив Васильченко О.І. – начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва, розвитку інфраструктури та надзвичайних ситуацій Недригайлівської районної державної адміністрації.

«В Недригайлівському районі, як і в цілому по області та Україні, проблема забезпечення населення якісною питною водою не вирішена, і особливо гострою вона є в сільській місцевості. Тому забезпечення населення району якісною питною водою є однією з пріоритетних проблем, розв’язання якої необхідне для збереження здоров'я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення. На території району централізованим водопостачанням користуються  споживачі в смт Недригайлів, смт Терни, с.Засулля, с.Коровинці, с.Гринівка та с.Томашівка, але вказаними послугами забезпечена незначна частина населення. Крім того, на території району нараховується 174 артезіанські свердловини, що належать сільськогосподарським підприємствам та частково використовуються для забезпечення водою об’єктів соціально-побутової сфери, близько 20 артезіанських свердловин промислових підприємств, установ та організацій, але тільки 78 з них находяться в робочому стані. Переважна частина населення району користується водою з шахтових колодязів індивідуального призначення, яких на території району налічується близько 6 тис. одиниць  та шахтових колодязів громадського користування, яких, згідно інформації сільських та селищних рад – 482 одиниці» - зазначив в своїй доповіді Олексій Васильченко.

Другим, не менш важливим питанням для жителів сільської місцевості стало питання закупівлі молока від населення на території району, по якому інформував начальник управління агропромислового розвитку Недригайлівської районної державної адміністрації Таранченко Г.В. Під час зустрічі обговорювали доцільність створення молочних кооперативів, закупівельні ціни на молоко, заготівля та підвіз  кормів, створення належних умов для випасу корів.

Приємно зазначити що на засідання громадської ради прибули майже всі запрошені молокопереробні підприємства, які здійснюють свою діяльність на території району, а таких підприємств - п’ять.

 За підсумками засідання прийняті відповідні рішення.