Районна газета

ЛІКИ ЗА ПРОГРАМОЮ РЕІМБУРСАЦІЇ МОЖНА ОТРИМАТИ У ПОНАД 8 400 АПТЕКАХ, – НСЗУ

Якщо найближча аптека з початку 2021 року не відпускає «Доступних ліків», з електронним рецептом можна звернутись до іншої аптеки, яка має договір з НСЗУ. Незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав електронний рецепт

З початку 2021 року лікарі виписали понад 145 тис. е-рецептів на «Доступні ліки». 85% з них вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки. Перелік аптек, який щодня оновлюється, є на сайті НСЗУ. Також дізнатися, де розташована найближча аптека з «Доступними ліками», можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.

Договір з Національною службою здоров’я України на відпуск препаратів за Державною програмою реімбурсації «Доступні ліки» у 2021 році мають 987 юридичних осіб. У рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою лікарські препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу та ревматичних хвороб можна отримати у 8 411 аптеках і аптечних пунктах по всій країні.

НСЗУ продовжує укладати договори з аптеками. Ті аптечні заклади, що не увійшли до програми в 2021 році, мають можливість укласти новий договір з НСЗУ та відпускати ліки за програмою реімбурсації.

На сьогодні залишається чинним Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, що містить 264 позиції: 200 препаратів передбачено для лікування серцево-судинних захворювань; 48 – для лікування діабету ІІ типу; 15 – від бронхіальної астми; 1 – для лікування ревматичних хвороб.

У переліку 85 лікарських засобів, які є повністю безоплатними для пацієнтів: 62 препарати – для лікування серцево-судинних захворювань; 17 – для лікування діабету ІІ типу; 6 – для лікування бронхіальної астми.

З початку цього року лікарі виписали понад 145 тис електронних рецептів на «Доступні ліки». 85% з них вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки.

Рецепт на «Доступні ліки»  – електронний, і виписує його лікар первинки, з яким у пацієнта укладена декларація. Щоб отримати ліки за цією програмою, потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки і випише електронний рецепт, в якому буде зазначено міжнародну непатентовану назву препарату – діючу речовину. На телефон пацієнта надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар надасть інформацію про рецепт на папері. У вигляді інформаційної пам’ятки, яка міститиме номер рецепту та код підтвердження. Далі – прийти до аптеки, яка бере участь у програмі і підписала договір з НСЗУ, назвати номер рецепту фармацевту та обрати потрібні ліки.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/liki-za-programoyu-reimbursaciyi-mozhna-otrimati-u-ponad-8-400-aptekah-nszu