Районна газета

Понад 960 млн грн за півроку – до бюджету України

Протягом січня-червня 2020 року платники податків території обслуговування Роменського управління Головного управління ДПС у Сумській області перерахували до бюджетів усіх рівнів 960,5 млн грн податків і зборів. До Державного бюджету надійшло 643,8 млн. грн, до місцевих бюджетів  - 316,7 млн. гривень.

У розрізі платежів до Зведеного бюджету надійшло:

Податку на доходи фізичних осіб – 252,7 млн. грн;

ПДВ – 122,9 млн. грн;

Податку на прибуток – 8,3 млн. грн;

Єдиного податку – 24,2 млн. грн;

Військового збору – 16,5 млн. гривень.

За підсумками шести місяців поточного року єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зібрано 194,1 млн. грн, що перевищує минулорічні показники на 5,6 відс.  або на 10,3 млн гривень.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

Як діяти, якщо не видали фіскальний чек?

Невидача чека або видача підробленого чека під час продажу товарів чи наданні послуг – це одна з проблем, з якою зустрічаються споживачі.

Що робити, якщо вам не видали чек?

З огляду на досить часті випадки обману споживачів – видачі чека невстановленої форми або взагалі відмови у видачі фіскального чека Державна податкова служба України просить звертатися:

- за номером телефону: 0800 501 007 (напрямок «4»)

- або написати скаргу на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пам’ятайте: ваші права мають бути захищеними!

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

Розмір прожиткового мінімуму з 01 липня зростає

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області інформує, що з 01 липня 2020 року змінюється прожитковий мінімум на одну особу на місяць.

Так, для працездатних осіб з 01 липня  він становитиме 2197 грн. - було (2102 грн.)  - такі зміни передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», яким встановлюються з 01 липня 2020 року показники прожиткового мінімуму для  основних соціальних і демографічних груп населення:

 - для дітей віком до 6 років він становитиме 1859 грн (був 1779 грн),

 - для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн (2218 грн),

 - для працездатних осіб – 2197 грн (2102 грн),

 - для осіб, які втратили працездатність –1712 грн (1638 грн).

Зауважимо, що зміна розміру прожиткового мінімуму на одну особу на місяць не впливає на показники, встановлені Податковим Кодексом від прожиткового мінімуму станом на 01 січня звітного податкового року (ставок податку на нерухоме майно, ставок єдиного податку для платників ЄП першої групи, ставки збору для паркування, розміру податкової соціальної пільги, тощо).

Розмір мінімальної заробітної плати встановлено з 01 січня 2020 року в сумі 4723 грн. (у погодинному розмірі - 28,31грн.) - цей показник станом на 01 липня  не змінюється.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

Оголошення про списання заборгованості з ЄСВРоменське управління Головного управління ДПС у Сумській області нагадує, що 02.06.2020 року офіційно опублікований Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальн

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області нагадує, що 02.06.2020 року офіційно опублікований Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13 травня 2020 року №592-ІХ (далі- Закон№592), який набирає чинності з 01.01.2021 року.

Окремі норми цього Закону вступили в силу з 03.06.2020 та стосуються списання за заявою платника суми недоїмки по єдиному внеску, штрафів та пені, нараховані на ці суми недоїмки певним категоріям за період з 01.01.2017.

Отже, з 03.06.2020 року діють норми щодо списання суми недоїмки, нарахованої платникам єдиного внеску з числа фізичних осіб – підприємців (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01.01.2017  до дня набрання чинності Законом №592 (03.06.2020), а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Для списання заборгованості по ЄСВ по «сплячих ФОП» необхідно упродовж 90 календарних днів, тобто по 31 серпня включно:

- подати до податкового органу заяву на списання сум недоїмки, штрафних санкцій і пені;

- фізичним особам–підприємцям подати до державного реєстратора за місцем державної реєстрації заяву про припинення підприємницької діяльності;

- подати до податкового органу декларацію про майновий стан і доходи (якщо відповідна звітність не була подана раніше);

- подати до податкового органу Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Додаток5) (якщо відповідна звітність не була подана раніше);

- податковим органом  проводиться камеральна перевірка, за результатами якої буде прийняте рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

Закон №466. Порядок отримання податкової знижки змінено

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України в частині документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки (п.166.2 ст.166 ПКУ).

Зокрема, особа, яка звертається за податковою знижкою до податкового органу окрім податкової декларації про майновий стан і доходу має подати до податкового органу копії  документів, які підтверджують витрати, що включають до податкової знижки (платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів і особу, яка зверталася за податковою знижкою), а також копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк оплати за такі товари. При цьому, оригінали вищевказаних документів підлягають зберіганню платником податку.

Звертаємо увагу, що з 23.05.2020 року відповідні витрати платник може підтвердити електронним розрахунковим документом. При цьому, в податковій декларації він зазначатиме лише реквізити електронного розрахункового документа. Для підтвердження права такого платника на податкову знижку податкові органи використовуватимуть Державний сервіс перевірки квитанцій (check.gov.ua), який надає можливість перевірити факт оплати за кодом квитанції.

Податковою знижкою можуть скористатись громадяни України, які отримують офіційну заробітну плату або працюють за договорами цивільно-правового характеру, які сплачують податок з доходів фізичних осіб. Фізичні особи - підприємці права на податкову знижку не мають, оскільки податок з доходів фізичних осіб не сплачують.

 Для отримання податкової знижки громадянам необхідно подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку – 31 грудня 2020 року.

Зважаючи на запровадження карантину, в податковій службі звертають увагу, на необхідність подання такої декларації через Електронний кабінет. Вхід до кабінету здійснюється за адресою:http://cabinet.tax.gov.ua, або через офіційний вебпортал ДПС.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

Більше статей...

  1. Друга квитанція є підтвердженням про прийняття або повідомленням про неприйняття контролюючим органом електронного документа
  2. Як сплачуються майнові податки фізичними особами?
  3. Увага , “гаряча лінія! ”07
  4. Про підстави, за яких контролюючий орган відмовляє в реєстрації платником ПДВ
  5. Порядок обчислення бази нарахування для сплати ЄВ за звітний квартал ФОП на загальній системі оподаткування
  6. Нерухомість, яка відноситься до об’єктів житлової нерухомості
  7. З якого часу виникає обов’язковість використання РРО та/або програмного РРО для всіх платників єдиного податку другої - четвертої групи
  8. Встановлено єдиний термін подання декларацій з майнових податків та декларацій сільськогосподарських товаровиробників - платників єдиного податку четвертої групи
  9. Інформація про платника податків, яка міститься в Електронному кабінеті, оновлюється в режимі реального часу
  10. РОМЕНСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ (на період карантину)