Районна газета

Увага , “гаряча лінія! ”

- 14.04.2020 з 10.00  до 11.00 буде проведено  сеанс  телефонного зв’язку “гаряча лінія” з заступником начальника управління-начальником відділу податків і зборів з юридичних осіб Роменського управління Головного управління ДПС у Сумській області  Дробченко Людмилою Сергіївною за телефоном  5-13-52.

16.04.2020 з 10.00  до 11.00 буде проведено  сеанс  телефонного зв’язку  “гаряча лінія” з  завідувачем сектору  податкових сервісів Роменського управління Головного управління ДПС у Сумській області  Новобранець Тетяною Володимирівною за телефоном  5-31-41.

- 17.04.2020 з 10.00  до 11.00 буде проведено  сеанс  телефонного зв’язку  “гаряча лінія” з  заступником начальника управління-начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Роменського управління Головного управління ДПС у Сумській області  Бут Людмилою Михайлівною за телефоном 5-13-59.

 Щодо новацій в сфері застосування РРО

24.04.2020 з 15.00  до 16.00 буде проведено  сеанс  телефонного зв’язку  “гаряча лінія” з  начальником Роменської ДПІ Роменського управління Головного управління ДПС у Сумській області  Катерною Світланою Олександрівною за телефоном  5-31-75.

 З питань декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році

01.04.2020; 08.04.2020; 15.04.2020; 22.04.2020  з 16.00  до 17.00 буде проведено  сеанс  телефонного зв’язку  “гаряча лінія” з  заступником начальника управління-начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Роменського управління Головного управління ДПС у Сумській області  Бут Людмилою Михайлівною за телефоном 5-13-59.

Роменське управління  ГУ ДПС у Сумській області

 

 

Фізична особа – резидент отримав від фізособи – нерезидента спадщину: оподаткування ПДФО

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області звертає увагу, що вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковуються спадкоємцем – резидентом від спадкодавця – нерезидента оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п.174.2.3 п.174.2 ст.174 ПКУ.

Ставка податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у підпунктах 167.2 - 167.5 ст. 167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику ПДФО у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

Відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) ПДФО до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, спадкоємцем зазначається в річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), крім, зокрема спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, а також інших спадкоємців – резидентів, які сплатили ПДФО до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах – до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Законом України № 533 від 17.03.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» термін кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року продовжено до 1 липня 2020 року.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

Положення про реєстрацію платників ПДВ оновлено

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області інформує, Міністерство фінансів України наказом від 29.01.2020 N 30 (далі – Наказ) затвердило зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Так, відповідно до нововведень індивідуальний податковий номер для фізичних осіб становить 12-розрядний числовий номер такої структури: 1 - 10-й знаки - реєстраційний номер облікової картки платника податків, 11-й та 12-й знаки - контрольні розряди, алгоритм формування яких встановлює Державна податкова служба України.

Відтепер Державна податкова служба України здійснює розгляд скарг, поданих в адміністративному порядку відповідно до статей 55, 56 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), або звернень про перегляд рішень контролюючих органів з питань реєстрації, анулювання реєстрації, перереєстрації платників податку або про внесення записів чи змін до Реєстру платників податку на додану вартість (далі – Реєстр).

Також, у день отримання контролюючим органом з Єдиного державного реєстру відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи (крім перетворення) або про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця або в день внесення до реєстру платників єдиного податку запису про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку на додану вартість, до Реєстру вноситься відмітка «Реєстрація особи підлягає анулюванню».

Разом із такою відміткою до Реєстру вноситься підстава для анулювання реєстрації відповідно до пункту 184.1 статті 184  ПКУ та дата виникнення такої підстави.

Наказ  набрав чинності 09 березня 2020 року.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

Відтерміновано застосування РРО та програмних РРО та застосування санкцій

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області інформує, що 18.03.2020 набрав чинності Закон України від 17.03.2020 №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533-IX), яким внесено зміни до Законів України від 20.09.2019 №128 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Внесеними змінами для ФОПів – платників єдиного податку другої - четвертої груп відтерміновано застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО  та  застосування санкцій, визначених п.1 ст.17 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР, а саме:

  • відтерміновано застосування  РРО та/або програмних РРО:

          -до 01 серпня 2020 впровадження застосування програмних РРО;

          -до 01 січня 2021 застосування РРО та/або програмних РРО для окремих                     

            видів діяльності;

          -до 01 квітня 2021 запровадження обов’язкового використання РРО та/або     

           програмних РРО для всіх платників єдиного податку другої – четвертої   

           групи.

  • до 01 січня 2021 відтерміновано  застосування санкцій, визначених п.1 ст.17 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення порядку проведення розрахункових операцій.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

Декларуємо доходи, отримані у 2019 році!

Фахівці Роменського  управління  Головного управління ДПС у Сумській області звертають увагу, що з  01 січня поточного року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2019 року.

Декларування доходів – це виконання громадянами України свого конституційного обов’язку, а також особистий внесок кожного з нас в розвиток нашої держави.

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи  визначено  ст. 67 Конституції України та нормами Податкового кодексу України і виникає при отриманні протягом звітного (податкового) року таких доходів, як:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи);

- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

 - доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва),  що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, що перевищує 2 гектари при умові отримання таких доходів від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи;

- іноземного доходу;

- спадщини, чи подарунків від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

- та в інших випадках, передбачених Кодексом.

Декларацію про доходи можна подати за місцем своєї податкової адреси будь-яким із способів: надіслати засобами електронного зв’язку в електронній формі, особисто громадянином або уповноваженою на це особою,  надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Роменське управління інформує, що Законом України № 533 від 17.03.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» термін кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року продовжено до 1 липня 2020 року.

Шановні громадяни! Не зволікайте, активно долучайтесь до деклараційної кампанії та вчасно декларуйте свої доходи.

 

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

Більше статей...

  1. Як фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, може отримати інформацію про наявність (відсутність) у неї податкового боргу
  2. Офіційне працевлаштування має певні переваги
  3. Особливості декларування окремих видів доходів
  4. Дохід платника єдиного податку та заповнення книги обліку доходів і витрат
  5. Оподаткування продажу нерухомого майна
  6. Нові правила застосування РРО не поширюються на представників мікробізнесу
  7. Як підприємцю знятись з обліку як платнику єдиного внеску у разі припинення підприємницької діяльності
  8. За якою ознакою відображається у формі №1-ДФ дохід від надання в оренду майна?
  9. Набули чинності зміни до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
  10. Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати декларацію про майновий стан і доходи