ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО ПОЛІОМІЄЛІТ?
![]() |
Про щеплення від поліомієліту сьогодні говорять на всіх телеканалах, але більшість батьків навіть не здогадуються що це за захворювання і чи потрібна його профілактика Поліомієліт - вірусне захворювання, яке вражає нервову систему і викликає запалення слизових стінок кишечника і носа і глотки. Збудник цього захворювання стійкий до зовнішнього середовища, дії антибіотиків та травних соків. |
Найчастіше захворювання проявляється головними болями, високою температурою та складними неврологічними змінами. На більш складних стадіях можливий параліч та деформація кінцівок.
Симптоми поліомієліту частіше проявляються в дитячому віці, але заразитися вірусом можуть і дорослі, причому у дорослих перебіг захворювання більш важкий.
Лікування поліомієліту здійснюється за допомогою тривалої терапії. Головне - не втрачати час і починати лікування якомога раніше.
Поліомієліт у дітей не проходить безслідно, навіть у дорослому віці стан нервової системи, у людини, яка хворіла поліомієлітом може почати погіршуватися, з'являється задишка, стомлюваність, збій дихального ритму у сні або хронічна м'язова атрофія.
Профілактика поліомієліту спрямовується на запобігання розвитку ускладнень в кістках і суглобах. Головною і найдієвішою профілактикою цього захворювання було і залишається щеплення. Крім того, дотримуючись правил особистої гігієни, можна значною мірою убезпечити себе від зараження вірусом.
Після системи щеплень проти поліомієліту, імунітет до вірусного захворювання зберігається протягом п'ятнадцяти років у 100% дітей.
Якщо у дитини присутні наступні показники, щеплення проводити не слід:
- загострення наявних хронічних хвороб;
- ослаблений імунітет;
- розлади нервової системи. Однак, якщо лікар не проти, щеплення можна проводити.
Нагадаємо, що в Україні проводиться вакцинація від поліомієліту, тому не гайте часу і звертайтеся до лікарів за вакциною.
Лікар педіатр С.М. Шепелева