Районна газета

НА ШЛЯХУ ДО СТВОРЕННЯ НЕДРИГАЙЛІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

29 листопада у райдержадміністрації проведено нараду по питанню проведення перших виборів у Недригайлівській об’єднаній територіальній громаді, формуванню районного бюджету і бюджету майбутньої ОТГ та соціально-економічного розвитку району

У нараді взяли участь перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Олександр Марченко, координатор Сумського офісу реформ Ніна Мельник, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської облдержадміністрації Олександр Сітак, районне керівництво, сільські, селищні голови району сільських та селищної ради, які ввійшли до складу майбутньої громади, керівники установ та організацій райцентру.

У Недригайлівській селищній об’єднаній територіальній громаді 18 грудня пройдуть перші вибори. До її складу ввійдуть Гринівська, Іваницька, Маршалівська, Кулішівська, Хоружівська сільські і Недригайлівська селищна ради. Цього дня будуть обиратися голова громади та 26 депутатів. Недригайлівська селищна виборча комісія зареєструвала кандидатами на селищного голову п’ять осіб, кандидатами в депутати – 130 осіб. Після виборів район умовно поділиться на дві частини: Недригайлівська ОТГ і сільські, селищні ради, які не ввійшли до складу майбутньої громади. Поступово відбудеться перерозподіл фінансування закладів освіти, медицини, культури, соціального захисту (Недригайлівський районний центр соціального обслуговування) та інших.

Під час виступу на нараді Недригайлівський селищний голова Ігор Остапчук зазначив, що минулого року районне керівництво та сільські, селищні голови району виступили із ініціативою створення чотирьох громад, але тоді цю ініціативу не було реалізовано. В поточному році за ініціативи районного керівництва,  частини сільських, селищних голів району, депутатів Недригайлівської селищної ради було розроблено пропозиції щодо об’єднання в одну потужню громаду, до якої мали б увійти усі сільські, селищні ради району. П’ять сільських рад погодилися на пропозицію об’єднання із Недригайлівською селищною радою.

Ігор Остапчук зазначив, що після об’єднання громад ситуація на селі не повинна змінитися в гіршу сторону, навпаки – села матимуть можливість розвитку. Адже сьогодні в державі пріоритетним є фінансування об’єднаних громад, на це залучаються кошти Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Працівники сільських рад, які ввійдуть до складу громади матимуть можливість працевлаштуватися у об’єднаній громаді, оскільки значно буде розширено штатний розпис громади. Заклади соціальної сфери: бібліотеки, клуби ФАПи та ФП залишаться, їх кількість не буде зменшена. Старости на місцях матимуть всі повноваження, що мають сільські голови, крім підпису фінансових документів.

Перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Олександр Марченко під час виступу поінформував присутніх про переваги об’єднання та про державну підтримку об’єднаних громад. На наступний рік у проекті Державного бюджету планується виділити на розвиток громад близько 6,5 млрд. грн., які будуть розподілені між новоствореними громадами. Свою частку може отримати і Недригайлівська громада. Також Олександр Олексійович зупинився на питанні надання освітньої та медичної субвенції із обласного бюджету для виплати заробітної плати до кінця поточного року, адже коштів у районному бюджеті недостатньо.

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської облдержадміністрації Олександр Сітак подякував присутнім у залі за проведену роботу на шляху до об’єднання та зазначив що у всіх об’єднаних громадах, які створюються необхідно облаштовувати Центри надання адміністративних послуг, щоб люди мали можливість отримувати адміністративні послуги за місцем проживання.

Координатор Сумського офісу реформ Ніна Мельник розповіла присутнім про процедуру створення громади, про те, що кілька місяців після створення громади об’єднана громада буде працювати по бюджету селищної ради і паралельно буде формуватися нова структура громади. 

Жваву дискусію у залі викликали питання передачі установ і закладів соціальної сфери до майбутньої об’єднаної громади. Ці заклади (дитяча музична школа, БДЮТ, районний будинок культури, центральна районна лікарня, ЦПМСД та ін.) знаходитимуться на території Недригайлівської об’єднаної громади, але їх послугами буде користуватися весь район. Недригайлівський селищний голова Ігор Остапчук зазначив, що це питання обговорюється, в тому числі, і депутатами і районним керівництвом, можливо буде фінансування, частково із районного бюджету і частково із бюджету громади.

Голова райдержадміністрації Руслан Лаврик зазначив, що на нас чекає значна робота, потрібно кваліфіковані кадри для реалізації всіх намічених планів, для залучення бюджетних коштів на розвиток населених пунктів громади. "Ви є та команда, яка може ефективно працювати на благо громади та налагодити співпрацю із обласною владою" - наголосив Руслан Володимирович, звертаючись до присутніх у залі сільських, селищних голів та працівників установ і організацій райцентру.