Районна газета

ВЗАЄМОДІЯ З ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ

10 листопада за ініціативи начальника Недригайлівського  районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області Михайла ВЕРБИЦЬКОГО проведено робочу зустріч з начальником Недригайлівського відділення поліції Роменського ВП ГУНП України в Сумській області Олексієм ЖЕРТОВСЬКИМ

Учасники зустрічі опрацювали спільно алгоритм дій щодо оголошення у розшук засуджених осіб, місце знаходження яких невідоме та  здійснення розшуку цих осіб.

ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ НЕМАЄ ВИПРАВДАННЯ!

За участі прокурорів Недригайлівського відділу Роменської місцевої прокуратури в суді доведена вина 42-річного жителя смт. Недригайлів у вчиненні домашнього насильства стосовно своєї матері. Так, зловмисник, в період з квітня по вересень 2019 року, систематично вчиняв психологічне та фізичне домашнє насильство стосовно жінки, яке полягало у приниженні її честі, гідності та погіршенні її життя, яке не супроводжувалось нанесенням їй тілесних ушкоджень. Його дії кваліфіковані за ст. 126-1 КК України (домашнє насильство).

Відтак, Недригайлівським районним судом підтримано позицію прокуратури – чоловіка визнано винним у скоєнні злочину та призначено покарання у вигляді арешту строком на 2 місяців.

 

Прокурор Недригайлівського відділу
Роменської місцевої прокуратури                                                          Станіслав Микитовський

«ЛИСТОНОШІ ВКРАЛИ ГРОШІ»

Прокурорами Недригайлівського відділу Роменської місцевої прокуратури упродовж серпня-вересня цього року спрямовано до суду обвинувальні акти по двох кримінальних провадженнях за обвинуваченням працівників пошти у привласненні чужих грошей.

В одному випадку листоноша, зловживаючи довірою чотирьох пенсіонерів шахрайським шляхом заволоділа їхніми коштами в загальній сумі 1299 грн. під виглядом оформлення передплати періодичних видань.

В іншому селі району, листоноша, отримавши у відділенні зв’язку кошти для доставки чотирьом пенсіонерам пенсійних виплат та субсидії, власноручно розписалася за пенсіонерів у виплатних відомостях, а гроші в сумі 10208 грн. привласнила собі.

Завдяки заходам, вжитим працівниками поліції і прокурорами, матеріальна шкода, заподіяна горе-листоношами, в ході розслідування відшкодована повністю, а вкрадені гроші повернуті пенсіонерам.

У ході розслідування вказаних справ, встановлено факти неналежного контролю з боку керівництва вузлів поштового зв’язку за роботою листонош, на що слідчі і прокурори відповідно реагували.

Всіх осіб, які отримують виплати через відділення пошти хотілося б попередити бути уважними і обачними, в тому числі при оформленні передплати у листонош, а про всі випадки неотримання грошей вчасно чи неповно, повідомляти в поліцію чи прокуратуру.

Наразі справи перебувають на розгляді в суді, обвинуваченим загрожує передбачене законом покарання.

 

Начальник Недригайлівського відділу
Роменської місцевої прокуратури                                           Анатолій Гриценко

 

ОБЕРЕЖНО ШАХРАЙСТВО!

Шахрайство з використанням  мережі Інтернет набуло поширення на території області.

Нерідко є випадки коли до громадян телефонують зловмисники, які називаються працівниками правоохоронного органу та повідомляють про вчинення злочинів їх рідними, з метою непритягнення до кримінальної відповідальності яких, просять сплати певну суму коштів.

Окрім того громадяни, здійснюючи покупки через Інтернет-магазини, непереконавшись у добросовісністі продавця, не дізнавшись всієї інформації про товар та виробника, наперед перераховують шахраям кошти, а натомість не отримують очікувану покупку.

Слід зауважити, що сьогодні у злочинців немає єдиної схеми, вони щоразу вигадують нові види махінацій.  

Про факти вчинення таких злочинів необхідно повідомляти прокуратуру чи органи поліції письмово або по телефону на лінію «102».

Будьте пильними і перевіряйте достовірність отриманої по телефону та у мережі Інтернет інформації, перед тим як сплатити кошти.

 

Прокурор Недригайлівського відділу
Роменської місцевої прокуратури                                                          Станіслав Микитовський