Районна газета

ІНФОРМАЦІЯ про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації за 9 місяців 2013 року

Згідно ст. 70 Конституції України  -  право  голосу  на  виборах  і  референдумах  мають громадяни України, які досягли на день їх проведення  18 років.

Не  мають  права  голосу  громадяни,  яких   визнано    судом
недієздатними.

Основними завданнями Державного Реєстру є:

1) ведення персоніфікованого обліку виборців;

2) складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумів.

Всі органи ведення Реєстру підключені до Реєстру, мають захищений телекомунікаційний зв’язок з ЦВК і працюють з єдиною базою даних Реєстру. Технічне обладнання відділів ведення Реєстру об’єднано в локальну мережу, яка під’єднана за допомогою захищених каналів зв’язку до єдиної телекомунікаційної мережі Реєстру (ЦВК). Якщо взяти протяжність усіх телекомунікаційних дротів, які лежать до серверів Реєстру, то це більше ніж 70 тис. км.

Станом на 29.10.2013 р. в Недригайлівському районі зареєстровано 20920 виборців (в т.ч. з виборчою адресою 20737) :

- постійно нездатні самостійно пересуватися -2309 чол.

- недієздатні - 15 чол.

- вулиць - 396.

- будинків - 9156.

За 2013 рік відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Недригайлівської районної державної адміністрації було проведена така робота:

- видано 366 наказів про зміни в персональних даних  по 3645 виборцях, в т.ч.

- 64 наказів про включення до Реєстру 209 виборців (це особи, яким виповнилось 18 років та особи, які були відсутні в Реєстрі),

- 297 наказів про внесення змін до персональних даних 3426 виборців,

- 5 наказів про виключення з Реєстру 10 виборців ;

- було розглянуто 16 заяв виборців про включення до Реєстру, 2 про включення та 14 про внесення змін до Реєстру.

- було направлено 32 запити до суб’єктів подання по 2119 чол., з них 30 запитів по  2115 чол. до РС УДМС про підтвердження місця реєстрації, ДН, МН та       2 запит до РАЦСу по 4 чол. про підтвердження дати смерті;

- постійно проводиться уточнення адресного регістру виборців (внесення нових житлових будинків, уточнення назв вулиць та провулків) ;

-  виконано 2 доручення ЦВК про усунення кратних включень по 7 чол.;

- проведено 4 наради з суб’єктами подання інформації згідно ст. 22 Закону України " Про Державний реєстр виборців";

-  взято участь в 2 нарадах з головами  сільських та селищних рад при голові районної державної адміністрації;

 - опубліковано 2 статті в районній газеті "Голос Посулля" по різних питаннях з проведення виборів та роботи ВВ ДРВ;
-постійно проводиться робота по обновленню антивірусних програм на комп’ютерах відділу, проведено  поточний ремонт принтера.

- продовжується робота позвірці адресного регістру по Недригайлівській та Тернівській селищних радах, Коровинській с/раді

- проведені зміни до адресного регістру по 10 сільських радах (Хоружівська, Зеленківська, Сакунихська, Засульсьска, Кулішівська, Червонослобідська, Курманівська,  Томашівська, Козельненська, Тернівська) по 1613 чол. (тобто змінено виборчу адресу, ПІП, МН та ДН)

- працівниками ВВ ДРВ проведено 5 виїзних прийомів громадян в 6 сільських та 1 селищній радах, було прийнято 51 чол, виявлено і виправлено помилки в 36 чол., в т.ч  ПІП по 10 чол., в ВА по 27 чол., в ДН по 1 чол.

На даний час по Недригайлівському району завершується найменування вулиць та провулків населених пунктів, залишилось1 село - це с.Білоярське Вільшанської с/ради (132 виборців).   

До відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Недригайлівської районної державної адміністрації щомісячно до 5 числа надають інформацію щодо періодичного поновлення бази даних Реєстру такі суб’єкти:

-  Недригайлівський районної сектор УДМС України в Сумській області;

-  відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби    

   Недригайлівського районного управління юстиції у Сумській області;

- Недригайлівський районний суд;

- Недригайлівська ЦРЛ;

- Недригайлівський районний територіальний центр соціального

  обслуговування;

- 17 сільських та 2 селищних рад.    

Протягом 2013 року РАЦС своєчасно і в повному обсязі  надав 9 інформацій про 382 померлих за попередній місяць жителів  нашого району та про 8 померлих, жителів інших регіонів. Було виявлено в цих інформаціях відсутність місця народження по 9 чол. та відсутність місця проживання по 87 чол., а це 22 % . Ці помилки  усунені працівниками відділу, після запитів  в РС УДМС, що приводить до затримки завантаження відомостей до Реєстру і внесення змін . Тому потрібно уважно  формувати подання з повними даними про особи.             

Протягом 2013 року Недригайлівським районним судом своєчасно і в повному обсязі надавалися відомості про осіб, які визнані судом недієздатні і про осіб, яким судом скасовано недієздатність.

Було подано 9  інформацій, в т.ч 4 інформації про 5 осіб, які визнані судом недієздатними. В інформаціях відсутня ВА по 3 чол.

За 2013 року РС УДМС було подано  9  інформацій про осіб:

        - яким виповнилося 18 років - 137 чол.

        - які зареєстровані  - 354 чол.

        - які знятті з реєстрації   -   287  чол.

        - які змінили ПІП   - 99  чол.,

        - які набули громадянство     -  1 чол.

        - яким припинено громадянство -  0   чол.

        -  які зміни ДН або МН     -  0  чол.

Було виявлено в цих інформаціях відсутність місця народження по 19 чол. та відсутність місця проживання по 36 чол., а це 10 %. Все це виправляється працівниками відділу, що приводить до затягування термінів завантаження відомостей до Реєстру.

Недригайлівському РС УДМС потрібно своєчасно надавати відповіді на запити (під час виборчого процесу відповіді на запити ВВ ДРВ потрібно надавати невідкладно, тобто в день подання запиту, згідно діючого законодавства). Потрібно уважно вносити в відомості осіб, яким виповнюється 18 років (є випадки коли ці особи вже знятті з реєстрації і виборець 2 раза попадає в відомості), уважно надавати відповіді на запити ВВ ДРВ, своєчасно вносити інформацію в відомості про осіб, які змінили ПІП, змінили громадянство або набули громадянство України, змінили місце реєстрації, вірно вносити назвивулиць, провулків, міст, сіл і селищ.

Відділ ведення Державного реєстру надавав всім суб’єктам електронний та паперовий варіант довідника вулиць, провулків, назв сіл і селищ Недригайлівського району, згідно з рішенням с/рад, яким потрібно користуватися при поданні інформації.

За  2013 року Недригайлівським територіальним центром було подано 9 інформацій  про відсутність осіб, які знятті з реєстрації , як бездомні. По особам, які  зареєстровані , як бездомні -  1 чол., по особам, які постійно нездатні самостійно пересуватися - 2 чол. В інформаціях відсутня ВА по 1 чол. Все це виправляється працівниками відділу, що приводить до затягування термінів завантаження відомостей до Реєстру.

За 9 місяців 2013 року Недригайлівською ЦРЛ було подано 9 інформацій про 13 осіб, які постійно нездатні самостійно пересуватися. Було виявлено в цих інформаціях відсутність місця народження по 2 чол. та відсутність місця проживання по 5 чол., а це 50 %.

За останні роки вибори в Україні відбуваються досить часто. І тому, відповідно до законодавства, по всій території України виборчі дільниці утворені на постійній основі. Це звичайно дуже добре тому, що мешканці нашого району заздалегідь вже знають куди необхідно прийти щоб проголосувати. В нашому районі всі звикли до того, що виборчі дільниці знаходяться в одному і тому ж місці, і в разі проведення виборів, спокійно йдуть до своєї дільниці. Але час плине, відбуваються зміни і в законодавстві, і в суспільстві, і в житті. З метою забезпечення комфортних і належних умов для виборців, які прийдуть на дільницю реалізувати своє конституційне право, проведені зміни по виборчим дільницям, які діють на постійній основі у нашому районі.

Внесено змін до переліку по 15 звичайним виборчим дільницям.     Перенесено місцезнаходження виборчої дільниці № 590367, що була розміщена в приміщенні контори ТОВ "Хоружівка" (Гринівське відділення) (вул.Центральна, 33) до Гринівського сільського клубу (вул.Центральна,32), місцезнаходження виборчої дільниці № 590386, що була розміщена в адміністративній будівлі колишньої початкової школи с.Рубанка (вул.Шкільна,3) до сільського будинку культури с.Рубанка (вул.Центральна, 25), місцезнаходження виборчої дільниці № 590395, що була розмішена в адміністративній будівлі Червонослобідської ЗОШ (вул.Духанівка, 35) до сільського клубу с.Червона Слобода (вул.Духанівка. 25).

Змінено  адреси виборчої дільниці № 590366, що була розміщена в сільському будинку культури с.Вільшана по вул.Леніна з буд. 41 на буд. 53.

Змінено адреси виборчої дільниці № 590354, 590357(смт Недригайлів),

№ 590364 (с.Великі Будки), № 590374 (с.Іваниця).

Змінено межі виборчих дільниць № 590354, 590355, 590357, 590358 (смт Недригайлів)

Змінено адреси виборчої дільниці № 590370 (с.Баба), № 590380 (с.Малі Будки).

Змінено місцезнаходження виборчої дільниці № 590381 (с.Мухувате).

Згідно діючого законодавства про вибори кожен виборець має право звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації і вияснити  про  своє  включення  (невключення) до бази даних Державного реєстру виборців, та одержати на  безоплатній  основі   від відповідного  органу  ведення Реєстру повну інформацію в доступній формі про свої персональні дані, внесені до Реєстру.