Районна газета

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗА 1 ПІВРІЧЧЯ 2015 РОКУ

Основними завданнями відділу ведення Державного реєстру є:

 - ведення персоніфікованого обліку виборців;

 - складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумів.

       Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Недригайлівської районної державної адміністрації  у своїй діяльності  керується Конституцією України, законами України, актами і розпорядженнями Президента України, Кабінету Міністрів України, Центральної виборчої комісії, розпорядженнями голів обласної державної адміністрації та районної державної адміністрації.

Відповідно Закону України “Про Державний реєстр виборців”  відділ ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації здійснює щомісячне поновлення, для чого постійно співпрацює з суб'єктами подання  відомостей про виборців, а саме з Недригайлівським РС УДМС, Недригайлівським РАЦС, Недригайлівською ЦРЛ, Недригайлівським районним судом, Недригайлівським районним територіальним центром соціального облсуговування, 17 сільськими та 2 селищними радами.

Нагадуємо, що згідно ст. 70 Конституції України  -  право  голосу  на  виборах  і  референдумах  мають громадяни України, які досягли на день їх проведення 18 років.

Станом на 01.07.2015 р. в Недригайлівському р-ні зареєстровано  20249 виборців : в т.ч.

- постійно нездатних самостійно пересуватися - 2352 чол.

- недієздатних - 21 чол.

- вулиць - 396

- будинків - 9269.

За 6 місяців 2015 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Недригайлівської районної державної адміністрації було проведена така робота:

- видано 217 наказів про внесення змін до персональних даних по 1433  виборців, а це 7% від кількості виборців в районі, в т.ч.

- 36 наказів про включення до Реєстру 115 виборців (це особи, яким виповнилось 18 років та особи, які були відсутні в Реєстрі),

- 136 наказів про внесення змін до персональних даних (зміна ВА, зміна ДН, зміна МН, зміна ПІБ, опрацювання звернень інших ВВ ДРВ про зміну ВА) по 1028 виборцях,

- 44 наказів про виключення з Реєстру (знищення запису про померлих більше 5 років тому, усунення кратних записів ) по 290 виборцях ;

- було направлено 20 запитів до суб’єктів подання по 1066 чол., з них 18 запитів по 1060 чол. до РС УДМС про підтвердження місця реєстрації, ДН, МН, громадянства, ПІБ та 1 запит до РАЦСу по 3 чол., про підтвердження дати смерті та 1 запит до райсуду по 3 чол.

- розглянуто, опрацьовано та задоволено 3 заяви виборців, в т.ч. 1 заяву на включення до Реєстру та  2 про внесення змін до персональних даних виборців.

 -  постійно проводиться уточнення адресного регістру виборців (внесення нових житлових будинків, уточнення назв вулиць та провулків);

 - проведено 2 наради з суб’єктами подання інформації згідно ст. 22 Закону України " Про Державний реєстр виборців";

 - опубліковано 2 статті районній газеті "Голос Посулля" по різних питаннях з проведення виборів та роботи ВВ ДРВ;
 - на протязі 6 місяців 2015 року проведено 8 виїзних прийомів громадян працівниками відділу в 6 сільських та 2 селищних радах.           

       За 2015 рік внесено змін до переліку по 27 звичайним виборчим дільницям — це внесення нових та ліквідація житлових будинків.  

       В 2015 році  ліквідовано ВД № 590394, межі цієї дільниці приєднано до ВД № 590393 в с.Хоружівка, сільський будинок культури.

     В жовтні 2015 року планується проведення чергових виборів  місцевих депутатів, сільських та селищних голів.

     Для якісної підготовки списків виборців відділ ведення Державного реєстру виборців в 2015 році розпочав уточнення достовірності даних Державного реєстру виборців та погосподарських книг сільських та селищних рад (виявлено 1098 розбіжностей, перевірено 5456 будинків, в яких проживають 12763 виборців). Проведено звірки по Недригайлівській та Тернівській селищних радах, Курманівській, Коровинській, Рубанській, Сакунихській, Томашівській, Червонослобідській сільських радах.

       Після уточнення даних розбіжностей в РС УДМС зміни будуть внесені до Реєстру.

         Також нагадую, що згідно діючого законодавства про вибори кожен виборець має право звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації і вияснити  про  своє  включення  чи не включення до бази даних Державного реєстру виборців, та одержати на  безоплатній  основі    повну інформацію в доступній формі про свої персональні дані, внесені до Реєстру.

       З метою виготовлення якісних списків виборців Центральна виборча комісія надає можливість перевірити себе у Державному реєстрі виборців, не виходячи з дому. Для цього на офіційному сайті ЦВК в розділі “Державний реєстр виборців” є закладка “Особистий кабінет виборця”. Зайдіть в неї, натисніть “реєстрація” і внесіть обов’язкову для заповнення поля інформацію. Через деякий час ви отримаєте відповідь на зазначену Вами електронну адресу.

        Якщо у Вас немає доступу до інтернету, зверніться з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою: смт Недригайлов, вул. Леніна,4, кабінет 8,  з 9.00 до 17.00 ( перерва з 12.00 до 13.00) працюємо без вихідних. Довідки за телефоном 5-21-52.

           Зауваження та пропозиції до суб’єктів подання  інформації:

 1. Всім суб’єктам подання інфомації надавати інформацію на фірмових бланках с підписами  і печатками (на додатках також обов’язкова печатка).

2. Нагадую, що згідно п.11, п.15 ст. 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" суб’єкти подання що-місячно до 5 числа,  подають інформацію  щодо періодичного поновлення персональних даних виборців.     

       У виборчий період подання надаються по окремому графіку.