Районна газета

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»

Нормативно-правові документи:

 

 
 

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КОХАННЯ

Завдяки сервісу Мін’юсту #ДеньНародженняКохання всі пари мають можливість ще раз у святковій атмосфері повторити свої обіцянки і нагадати один одному про свої почуття

Такою нагодою скористалася пара з смт Недригайлів, яка в День закоханих святкує 6 років сімейного життя - «Чавунне весілля».

АЛІМЕНТИ – ПРАВО ДИТИНИ І ОБОВ’ЯЗОК БАТЬКІВ

Павле Дмитровичу, роз’ясніть, будь ласка, як стягнути аліменти з колишнього чоловіка? Ми не проживаємо разом понад один рік, батько дитину майже не бачить та матеріально не підтримує. Дякую за відповідь.

Світлана Корнєєва

ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ НА КОНОТОПЩИНІ

Широка інформаційна кампанія протидії булінгу, розгорнута юстицією Сумщини, в межах реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»  досягає нових і нових навчальних закладів, щоб поговорити зі школярами, пояснити і допомогти.

На цьому тижні фахівці юстиції охопили школи Конотопщини, дедетально розповіли про законодавчі аспекти булінгу, його ознаки, як діти можуть себе захистити і куди звертатися, щоб захистити свої права на безпечне освітнє середовище.

Школярі повинні знати, що за булінг передбачена відповідальність, зокрема, для батьків, якщо їхня дитина (від 14 до 16 років)  цькувала чи знущалася над іншою. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 гривень або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У протидії цьому явищу особливі надії суспільство покладає на навчальний заклад і, зокрема, педагогів, які обов’язково зможуть знайти правильні слова і підхід до кожної дитини, не замовчуючи про проблему.

Разом з тим, законодавець передбачив і ситуацію, коли саме директор школи приховує прояви жорстокості і тим самим сприяє поширенню випадків дитячої агресії. Згідно закону, якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки жорстокої поведінки серед учнів, на нього чекає штраф на суму від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

ЧЕРЕЗ СЕТАМ МАЙНО БОРЖНИКА РЕАЛІЗУВАЛИ ДОРОЖЧЕ

Юстиція Сумщини продовжує забезпечувати виконання судових рішень та впровадження їх у життя.

Реформи та інновації Міністерства юстиції дають державним виконавцям більше можливостей для ефективної роботи.

Так, завдяки запровадженню системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) описане та арештоване державним виконавцем майно передається на реалізацію шляхом електронних торгів, в яких має право взяти участь кожен користувач інтернету.Це робить торги максимально прозорими, відкритими, доступними та підвищує можливість реалізувати майно.

На Конотопщині державним виконавцем через СЕТАМ було реалізовано майно боржника – приватного підприємства на суму понад 190 тисяч гривень, в результаті чого заборгованість на користь іншої юридичної особи погашена в повному обсязі.

Завдяки тому, що майно реалізувалося на електронних торгах, коштів, які надійшли від продажу, вистачило не тільки на погашення всієї суми боргу, а й на поточні платежі, як наприклад, 17 тисяч гривень виконавчого збору.