Районна газета

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»

Нормативно-правові документи:

 

 
 

СВІТЛАНА ГЛУЩЕНКО: У І КВАРТАЛІ 2019 РОКУ ДВС СТЯГНУЛА 1,2 МЛРД ГРН З БОРЖНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Державні виконавці протягом І кварталу 2019 року фактично виконали 238,1 тис. виконавчих документів, що складає 53,5% від кількості завершених виконавчих документів. Показник фактичного виконання збільшився на 10,1% у порівняні з аналогічним періодом 2018 року. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

За її словами, протягом І кварталу цього року всього на виконанні в органах ДВС знаходилося 42,3 млн виконавчих документів на суму 367,1 млрд грн.

РОЗШУКАЛИ ТА СТЯГНУЛИ: БОРЖНИКУ З ТРОСТЯНЕЧЧИНИ НЕ ВДАЛОСЯ СХОВАТИСЯ ВІД ДЕРЖАВНОГО ПРИМУСУ

Тростянчанин Ігор, заборгувавши своїй доньці 18 тисяч гривень аліментів, рішення суду зі сплати коштів не виконував та переховувався від органів юстиції. 
Державному виконавцю довелося вжити всі примусові заходи для стягнення боргу. Було накладено арешт на майно і кошти боржника, винесені постанови щодо встановлення тимчасових обмежень та навіть оголошено боржника у розшук за ухвалою суду. Після того, як чоловік влаштувався на роботу, державні виконавці, зреагувавши оперативно, забезпечили стягнення заборгованих коштів.
Тож, не варто ховатися від своїх дітей та від свого обов’язку дбати про них, адже за невиконання цього обов’язку передбачена відповідальність, яка неминуче настане.
Так, за несплату аліментів законом #ЧужихДітейНебуває передбачена:
- заборона виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати;
- штрафні санкції від 20% до 50% від суми боргу по аліментам;
- арешт та продаж майна боржника;
- адміністративна відповідальність у вигляді суспільно корисних робіт та адміністративний арешт у разі ухилення від виконання суспільно корисних робіт;
- кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі.

#MinJust4U #ВідповідальнеБатьківство #ДВС_діє

ЗНАЮ – ДІЮ: ПІД ТАКИМ ГАСЛОМ ПРОЙШОВ ЦИКЛ ЗУСТРІЧЕЙ ФАХІВЦІВ ЮСТИЦІЇ ЗІ СТУДЕНТАМИ

Незабаром, 21 квітня 2019 року, в країні відбудеться повторне голосування на чергових президентських виборах. Реалізуючи під час ІІ туру своє виборче право, громадяни робитимуть не тільки свідомий крок до свого майбутнього, а й внесок у побудову міцної правової держави. 

Впроваджуючи всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», фахівці юстиції роз’яснюють громадян їх виборчі права та особливості виборчих процедур. Велику увагу в питанні обізнаності виборців правники приділяють молоді, яка вже має певний досвід, адже голосувала під час І туру виборів, однак все ж таке має ще прогалини в цьому питанні. 

Так, юристи провели цикл заходів з зазначеної теми для студентів професійно-технічних училищ міста Суми. В ході зустрічей фахівці юстиції поглиблено розкрили базові кроки виборця, до яких відносяться:
1. Перевірка себе у реєстрі (онлайн на сайті DRV.GOV.UA або з 13 квітня на виборчій дільниці).
2. Підготовка (змінити місце голосування, якщо є намір голосувати не за місцем реєстрації).
3. Голосування (21 квітня з 08:00 до 20:00).
4. Контроль (якщо порушення – звернутися до голови виборчої комісії, офіційних спостерігачів, поліції). 

Варто зазначити, що цикл заходів мав успіх, про що свідчила зацікавленість присутніх в обговореннях, безліч питань, які лунали від студентів, та позитивні відгуки молодих виборців.

#ЯМП#МаюПравоГолосу #ЗнаюГолосую #маювплив #КоженГолосВпливає

СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ РОЗБУРКАЛИ БАТЬКА НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

На Кролевеччині батько заборгував доньці Каріні 10 тисяч гривень аліментів. В ході примусового виконання рішення державним виконавцем, відповідно до закону #ЧужихДітейНебуває, було внесено відомості про чоловіка до Єдиного реєстру боржників аліментів, накладено арешти на майно і кошти боржника та винесено постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.

Лише після того, як державним виконавцем було складено протокол про адміністративне правопорушення, та судом присуджено суспільно корисні роботи у кількості 120 годин, батько зрозумів, що справи серйозні та виплатив доньці усю суму заборгованості.

Завдяки ініційованому Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНебуває батьки змушені дбати про своїх дітей. Так, за 2019 рік на користь дітей Сумщини стягнуто більше 47 мільйонів гривень аліментів.

#MinJust4U #ВідповідальнеБатьківство #ДВС_діє