Районна газета

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ

Найближчими днями в Сумській області переважатиме по справжньому літня та посушлива погода

Тож, ховаючись від спеки, громадяни активно вирушать відпочивати на природу. Проте, варто пам’ятати, щоу спеку достатньо навіть одного непогашенного сірника, залишеного без нагляду багаття або плями від автомобільного мастила для того, щоб спровокувати масштабну пожежу на відкритій території. За статистикою, сааме людська діяльність є основною причиною виникнення пожеж у природних екосистемах.

Цього року ДПРЧ-16 зареєстровано 4 пожежі на відкритих територіях.

Також, сьогодні не менш гострою є проблема виникнення загорянь на сміттєзвалищах, адже саме ці пожежі викликають суспільний резонанс та несуть загрозу життєдіяльності населення і значно погіршують екологічний стан навколишнього середовища через виділення шкідливих продуктів горіння.

Зважаючи на те, що пожежонебезпечний період набуває активної фази і загроза виникнення загорянь буде тільки зростати, відділ архітектури, будівництва, ЖКГ та ЦЗН управління розвитку сільських територій Недригайлівської райдержадміністрації та ДПРЧ-16 звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїзджати автомобілем до лісу;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • спалювати стерню на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо випомітили займання в лісах, посадках та навідкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.