Районна газета

ІНФОРМАЦІЯ ПРЕС-СЛУЖБИ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ

Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України:

***

· оштрафувало загалом на 26 тис. грн. ТОВ «Сарторіус» (м.Суми), ПП «Медсервіс» (м.Суми) та ТОВ «Торгівельна група «Коттон» м.Суми) за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. Як встановило Відділення, підприємства узгодили тендерні пропозиції під час проведення комунальною установою Сумської міської ради «Сумська міська клінічна лікарня №4» у липні 2010 року закупівлі за державні кошти фармацевтичних препаратів. В ході засідання адміністративної колегії відділення ТОВ «Сарторіус, який був переможцем проведених торгів, визнав порушення та зобов’язався сплатити штраф до державного бюджету.

***

· оштрафувало на 20 тис.грн. ТОВ «УК. АЗ. Дружба» (м.Суми) за зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Як встановило Відділення, товариство закуповуючи цукрові буряки для промислової переробки, всупереч законодавству, не зазначало у договорах із сільгосппідприємствами умови визначення закупівельної ціни на буряки відповідно до рівня їх фактичної цукристості.

***

· оштрафувало на 15 тис.грн. ТОВ «Брок-Енергія» (м.Київ) в особі Охтирської філії за зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Як встановило Відділення, філія при розрахунках тарифів на централізоване опалення у 2009-2011 роках застосовувало необґрунтовані норми витрат теплової енергії на 1м2 опалювальної площі, що в результаті призводило до нарахування необґрунтованої плати за послуги тим споживачам, чиї будинки не обладнані приладами обліку тепла. Філія визнала порушення та зобов’язалася вжити заходів щодо його припинення.

***

· зобов’язало виконавчий комітет Охтирської міськради припинити антиконкурентні дії. Як встановило Відділення в ході розгляду справи, виконком затвердив ТОВ «Брок-Енергія» (м.Київ) в особі Охтирської філіїнеобґрунтовані норми витрат теплової енергії на 1м2 опалювальної площі, що в результаті призводило до нарахування необґрунтованої плати за послуги централізованого опалення тим споживачам, чиї будинки не обладнані приладами обліку тепла.

***

· рекомендувало ТОВ «Глухівжитлосервіс», ТОВ «МЖК «Миранта» та Виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному комунальному підприємству (м.Глухів) припинити дії, які містять ознаки зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Як встановило Відділення, підприємства, діючи на ринку утримання будинків, споруд і прибудинкових споруд, не забезпечили приймання представниками власників будинків (ОСББ, житлово-будівельного кооперативу, будинкового комітету) поточних ремонтів у житлових будинках виконаних підприємствами. Відділення зобов’язало підприємства привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

***

· оштрафувало на 30 тис.грн. ПАТ «Сумиобленерго» за зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Як встановило Відділення в ході справи, відкритої за результатами розгляду заяви Державного концерну «Укроборонпром» (м.Київ), товариство неправомірно визначило КП «Шосткинський казенний завод «Імпульс» на 2012 рік споживачем 2-го класу, диференційованого за ступенем напруги, внаслідок чого збільшувався розмір плати за спожиту електроенергію та вчиняло дії спрямовані на припинення постачання електроенергії останньому. Вартість 1 кВт електроенергії при переході на 2 клас споживання на 19,75 коп. перевищує вартість по 1-му класу. Крім того припинення електропостачання заводу могло призвести до зупинки електропостачання значної соціальної інфраструктури м.Шостка, приєднаної до електромереж КЗ «Імпульс» (пождепо, водозабірні станції, каналізаційно-перекачувальні станції, заклади освіти, дошкільні заклади, медичні заклади, станції мобільного зв’язку, АТС місцевого зв’язку, населення мікрорайону ім.Куйбишева (близько 20 тис. осіб) тощо).

***

· оштрафувало на 25 тис.грн. ТОВ «Сумиторг-Партнер» (м.Суми) за зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Як з’ясувало Відділення, товариствовстановило та застосовувало з 01.12.2011року по 29.02.2012 року економічно необґрунтовані оптово-відпускні цін на хліб та хлібобулочні вироби. Відповідач визнав порушення та зобов’язався сплатити штраф до державного бюджету

***

· оштрафувало на 8 тис.грн. підприємство Сумської облспоживспілки «Лебединський ринок» за зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Як встановило Відділення, ринок необґрунтовано завищив тарифи з надання торгових місць за рахунок застосування коефіцієнту використання торгових місць. Оскільки такі дії призвели до негативних наслідків для споживачів, відділення застосувало санкції та зобов’язало ринок припинити порушення. Відповідач визнав порушення, зобов’язався привести тариф на послуги з надання торгових місць до економічно обґрунтованого рівня та сплатити штраф до державного бюджету.

***

· оштрафувало на 20 тис.грн. ТОВ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» за зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Як з’ясувало Відділення, товариство з 01.01.2010 встановило та застосовувало для лікувальних закладів області економічно необґрунтовані оптово-відпускні ціни на газоподібний медичний кисень. Оскільки такі дії призвели до негативних наслідків для споживачів, Відділення застосувало санкції та зобов’язало товариство припинити порушення.

***

· оштрафувало ТОВ «Нова генерація К» на 5,485 тис. грн. за недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. Як встановило Відділення, товариство при рекламуванні в друкованих ЗМІ дієтичної добавки «Оздоровчий чай «Чудо-чай» поширювало неправдиві відомості щодо її унікальних властивостей. Такі дії вводили споживачів в оману та могли вплинути на їх наміри щодо придбання товару.

***

· зобов’язало виконавчий комітет Сумської міськради припинити антиконкурентні дії. Як встановило Відділення в ході розгляду справи, виконком неправомірно визначив КП «Сумижитло» виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для мешканців будинків, в яких створені ОСББ, що обслуговують будинки самостійно за тарифами, раніше встановленими для них виконкомом. Тим самим виконком створив підприємству умови для вчинення ним зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку вищезазначених послуг у вигляді нав’язування ОСББ непотрібних їм послуг.

***

· зобов’язало Лебединську міськраду припинити антиконкурентні дії. Як встановило Відділення в ході розгляду справи, міськрада встановлює окремим суб’єктам господарювання більші ставки орендної плати за земельні ділянки у порівнянні з іншими суб’єктами, які використовують землю за однаковим цільовим призначення, тим самим створюючи їм дискримінаційні умови діяльності на ринку порівняно з конкурентами.