Районна газета

МИ ЗА ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Одним із пріоритетів роботи Пенсійного фонду України в 2018 році являється легалізація тіньової зайнятості. Як тільки не намагаються деякі роботодавці шахраювати зі сплатою єдиного соціального внеску за своїх працівників, аби зменшити витрати. А в результаті страждають прості люди, бо саме в них таким чином “крадеться” страховий стаж

 Тож сприяння легалізації тіньової зайнятості стало для Пенсійного фонду України своєрідною справою честі. Спеціалістами управління Недригайлівського об'єднаного управління ПФУ Сумської області 25 квітня року на території районного центру для мешканців селища та району було проведено флешмоб під гаслами про легалізацію заробітної плати та відмову від практики “тіньової” зайнятості.

Під час заходу спеціалісти  роз'яснювали перехожим, яку шкоду завдає неофіційне працевлаштування для розміру майбутньої пенсії, закликали працюючих осіб оформити належним чином трудові відносини  зі своїми  роботодавцями. Крім цього, громадяни отримували тематичні буклети, в яких, зокрема, пропонувалося реєструватися на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України з метою  самостійного контролю за роботодавцем щодо  відображення  заробітної плати в реєстрі  застрахованих  осіб. 

А для тих, хто вже втратив час і на сьогодні немає необхідного страхового стажу для призначення пенсії, пропонувалися буклети про те, як можливо виправити прогалини у страховому стажі.