Районна газета

Семінар з роботодавцями Недригайлівського району

Управлінням Пенсійного фонду України  в Недригайлівському районі 27.12.12 р. було проведено семінар з роботодавцями Недригайлівського району на тему:«Порядок  подання страхувальниками звіту до органів Пенсійного фонду, Порядок надання органами Пенсійного фонду України послуг в електронному вигляді, положення Закону України № 5292-VI  «Про внесення змін до статей  9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування та  використання ЕЦП при наданні звіту до органів Пенсійного фонду »

         Семінар відкрила заступник начальника управління - Чечоткіна Галина Миколаївна.

Виступили:

         Начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж Царко Олег Павлович

         Відповідно п.п.4 п.11 ст.25 Закону України  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» :

- за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

         Відповідно п.1 ст.26 Закону України  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» :

 Посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за:

 -порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного   внеску;

- неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску;

- подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей, передбачених цим Законом.

Пенсійний фонд України з 1 січня 2011 року запровадив Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, який затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2.

Звіт формується та подається роботодавцями та фізичними особами - суб’єктами підприємницької  діяльності, які використовують працю найманих працівників до органів  Пенсійного фонду не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду.  

Звіт до органів Пенсійного фонду може подаватися:

- в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 № 7-7, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.04.2007 за № 436/13703 (звіт на паперових носіях не подається);

- на паперових носіях, завірених  підписом  керівника/страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації.

Звіт страхувальником повинен надаватися в повному обсязі. У разі неподання однієї із необхідних таблиць звіт не приймається. Звіт , надісланий поштою , не вважається поданим.

Звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів , відповідно до яких проводиться нарахування або які підтверджують нарахування виплат, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок .

Звіт повинен  містити основні дані  про страхувальника та перелік таблиць звіту.

            Головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж  Шаповаленко Володимир Валентинович:

         З метою покращення якості та оперативності обслуговування громадян, впровадження технологій електронного урядування в соціальній сфері Пенсійний фонд України розробив веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, який почав працювати з 1 жовтня 2012 року, забезпечуючи надання органами Пенсійного фонду України послуг в електронному вигляді відповідно до "Порядку надання органами Пенсійного фонду України послуг в електронному вигляді", затвердженому постановою правління Пенсійного фонду України від 7 вересня 2012 року № 16-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2012 року за №1565/21877. Кожен користувач знайде для себе корисну інформацію, адже спектр надання електронних послуг дуже широкий:

-         усі нормативні документи та законодавчі акти, відповідно до яких здійснює свою діяльність Пенсійний фонд;

-         контактна інформація про адреси розташування та телефони, про відповідальних працівників управлінь Пенсійного фонду;

-         можливість не виходячи з дому заповнити на порталі та роздрукувати необхідні бланки документів;

-         направити заяву до Пенсійного фонду;     

-         завчасно замовити підготовку документів і отримати повідомлення про місце і  час їх отримання. 

-                  однією із важливих функцій веб-порталу є можливість громадянина контролювати дані щодо заробітної плати (доходу), з якими про нього відзвітовано до Пенсійного фонду його роботодавцем, а також стан сплати страхових внесків до Фонду. Адже відповідно до останніх змін, внесених до пенсійного законодавства – розрахунок пенсії проводиться відповідно до даних облікової картки громадянина накопичених із липня 2000 року. А в майбутньому – передбачається можливість контролювати стан свого особистого рахунку. 

         Пенсіонер матиме доступ до інформації, в якій станом на поточну дату зазначатиметься у відповідності до якого закону йому призначена пенсія, вид пенсії, сума призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та  інших доплат до пенсії, встановлених законодавством.      Роботодавець зможе проконтролювати стан розрахунків з Пенсійним фондом за своїми зобов’язаннями, проконтролювати надходження електронної звітності, подати заяву до Пенсійного фонду та відслідкувати стан її розгляду.

         Оскільки портал надає доступ до персональної інформації то для реєстрації необхідно одного разу з’явитись до Пенсійного фонду та написати відповідну заяву. Для реєстрації необхідні: паспорт, ідентифікаційний код, для пенсіонера - номер пенсійного посвідчення, для роботодавця -  номер та дата свідоцтва про державну реєстрацію та документи, які підтверджують право реєструватися на веб-порталі від імені організації чи установи. Звичайно, Інтернет не позбавлений загроз втручання в особисті дані, проте система веб-порталу Пенсійного фонду України розроблена із урахуванням усіх сучасних вимог захисту інформації та  погоджена із Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Уся інформація, яка передається до користувача, передається в закодованому та знеособленому вигляді, а це означає, що навіть перехопивши інформацію неможливо буде встановити, кому вона належить. Спеціаліст управління  Пенсійного фонду, прийнявши заяву та представлені документи, вносить дані отримує і видає заявнику сформований автоматично персональний код для подальшої реєстрації.

         Вдома використовуючи звичайну електронну поштову скриньку необхідно завершити реєстрацію, як на  більшості веб-сервісах, користуючись повідомленнями - підказками системи.

Головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж  Павленко Іван Сергійович:

Звіт до органів Пенсійного фонду може подаватися в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 № 7-7, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.04.2007 за № 436/13703.

При цьому  звіт на паперових носіях, завірених підписом керівника та бухгалтера та скріплених печаткою не подається, тобто при здачі вище зазначеного звіту не потрібна особиста присутність відповідальної особи роботодавця в органах Пенсійного фонду.

 

Начальник відділу обліку надходження платежів Тимошенко Тетяна Михайлівна:

         До відома платників  доведено Закон України № 5292-VI  «Про внесення змін до статей  9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування»» щодо термінів сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями. Також зосереджено увагу платників на порядку нарахування та своєчасності сплати єдиного соціального внеску, на розміри фінансових санкцій та пені за порушення вимог чинного законодавства. Детально роз’яснено порядок сплати єдиного соціального внеску в 2013 році в зв’язку з відкриттям нових рахунків. Приділено увагу добровільній участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно ст.10 ЗУ № 2464-VI