Районна газета

ВЕБ-ПОРТАЛ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

З метою покращення якості та оперативності обслуговування громадян, впровадження технологій електронного урядування в соціальній сфері Пенсійний фонд України розробив веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, який почав працювати з 1 жовтня 2012 року, забезпечуючи надання органами Пенсійного фонду України послуг в електронному вигляді  Кожен користувач знайде для себе корисну інформацію, адже спектр надання електронних послуг дуже широкий.

Платників єдиного внеску цікавлять дані про сплату єдиного внеску,чи не виникла заборгованість по сплаті єдиного внеску, чи вчасно поступив до ПФУ звіт і чи нема в ньому помилок. Застраховану особу (працівника) цікавить, чи сплачує за нього роботодавець внески, і чи в повному обсязі він їх сплачує. Пенсіонера цікавлять розмір його пенсії, дати перерахунків і виплати пенсії.

Такі дані є конфіденційними і вимагають ідентифікувати особу, яка хоче  отримати такі дані. Тобто необхідно звертатись особисто до свого регіонального управління Пенсійного фонду. Наприклад, щоб працівнику отримати дані про свій страховий стаж (тобто подивитись, чи сплачує його працедавець внески), необхідно особисто з’явитись до управління Пенсійного фонду, мати з собою паспорт, щоб засвідчити свою особу.  Іншій особі (жінка, мати, брат-сестра та ін.), якщо навіть вони мають паспорт особи, дані не видадуть, оскільки вони є конфіденційними, охороняються законом, і видаються або власнику цих даних, або за рішенням суду. Інакше ніяк.  Таким же чином обстоять справи з пенсією.

Що стосується сплати єдиного внеску, його поступлення до пенсійного фонду, подання звітів – тут теж особистого контакту з управлінням не уникнути.

Звісно, необхідність особисто прийти до управління пов’язана і з витратами часу (особливо якщо треба  їхати з віддаленого села до райцентру), і з можливістю стояння в черзі (якщо є багато відвідувачів), і з іншими незручностями.

 Щоб зареєструватися на веб-порталі необхідно особисто прийти у територіальний орган Пенсійного фонду України й офрмити заяву. При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код. Користувачу видадуть розписку про одержання заяви, а також реєстраційний код, який потрібен для реєстрації на веб-порталі.

 Застрахована особа (працівник), зареєструвавшись на порталі, може отримувати щомісяця на свою електронну скриньку дані з системи персоніфікованого обліку. В них буде вказано:, які працедавці подавали звіт по цій особі, які суми зарплати були нараховані працівнику, які суми внеску перераховані з цієї зарплати, скільки днів для стажу зараховано в результаті сплати. Також буде сказано спецстаж (при його наявності). Це дасть можливість контролювати свого роботодавця.

 Пенсіонери матимуть змогу отримати дані з власної пенсійної справи. В цих даних буде вказано вид та суму призначеної пенсії – з урахуванням всіх надбавок, підвищень, грошових допомог, індексацій та інших доплат.

 Такий спосіб отримання інформації безумовно є зручнішим, ніж особистий візит до Пенсійного фонду чи телефонний дзвінок (адже по телефону вам ніхто не надасть конфіденційну інформацію).

 Для захисту персональних і конфіденційних даних прийнято певні міри. Підписуючи заяву про доступ до веб-порталу, громадянин тим самим дає згоду на отримання такої інформації засобами веб-порталу.

 Щоб сторонні люди не змогли скористатися вашим даними, інформація буде знеособленою, по якій неможливо буде ідентифікувати особу. Виписки надходитимуть без зазначення прізвища, імені та по-батькові, без ідентифікаційного коду чи даних паспорта. Тобто ви знатимете, що це таке і для чого. Якщо ж якимось чином дані попадуть у сторонні руки, вони нічого не зможуть ідентифікувати.

 На порталі розміщено великий об’єм різної інформації: тексти різних законодавчих актів у сфері пенсійного забезпечення та сплати єдиного соціального внеску, графіки прийому громадян керівництвом Пенсійного фонду – і центральним, і районного рівня, адреси і телефони управлінь Пенсійного фонду, зразки заяв, бланків та інших документів, які можна буде роздрукувати, заповнити дома і вже заповненими принести до управління Пенсійного фонду.

 Управлінням Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі станом на 01.07.2015 р. на веб-порталі зареєстровано 1088 користувачів.

Всі зацікавлені особи мають можливість звернутись до управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі за адресою: смт.Недригайлів, вул.Леніна, 1 , каб. № 3, тел.5-24-30

        

Головний спеціаліст відділу

надходження, прогнозування платежів,

обліку застрахованих  осіб

та контрольно-перевірочної роботи                                О.П.Царко