Районна газета

КОНТРОЛЬ ЗА РОЗМІРОМ МАЙБУТНЬОЇ ПЕНСІЇ

Кожен громадянин мусить проявляти активну життєву позицію та піклуватися про розмір майбутньої пенсії.

Відповідно Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування   — організаційно-технічна система, призначена для накопичення , зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб. Реєстр застрахованих осіб - автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. На кожну застраховану особу заводиться персональна облікова картка.

Джерелами формування Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування   є відомості , що надходять до Песійного фонду від платників єдиного внеску, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, державних органів реєстрації актів цивільного стану, державної служби зайнятості та інших джерел передбачених законодавством.

Людина може змінювати місце проживання, місце роботи,працювати за сумісництвом, за договором, але всі ці відомості будуть зафіксовані в одній картці.Таким чином на  централізованій персональній обліковій картці застрахованої особи накопичуються дані, за весь період трудового життя, про заробіток, страхові внески, відомості про стаж з усіх місць роботи на інші дані, необхідні для правильного призначення пенсії.

На сьогодні наявність страхового стажу є основним критерієм при призначенні або перерахунку пенсії. Для зарахування повного місяця стажу необхідно, щоб розмір нарахованої заробітної плати був не нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та повністю сплачені нараховані внески. Саме тому кожному працівнику необхідно контролювати стан нарахування та сплати роботодавцем страхових внесків.

Кожен громадянин може особисто ознайомитися з відомостями, що відображені в його персональній обліковій картці.  Для цього необхідно звернутись безпосередньо до управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі, або скориставшись послугами  веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

На порталі розміщено великий об’єм різної інформації: тексти різних законодавчих актів у сфері пенсійного забезпечення та сплати єдиного соціального внеску,графіки прийому громадян керівництвом Пенсійного фонду – і центральним, і районного рівня, адреси і телефони управлінь Пенсійного фонду, зразки заяв, бланків та інших документів.

Всі зацікавлені особи мають можливість звернутись до управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі за адресою: смт Недригайлів, вул.Леніна, 1, каб. № 4, тел.5-21-36.

           

Головний спеціаліст управління
Пенсійного фонду України
в Недригайлівському районі             
                                                                        О.П.Царко