Районна газета

ДОПЛАТА ДО МІНІМАЛЬНОГО СТРАХОВОГО ВНЕСКУ.

З 1 січня 2004 року для обчислення розміру пенсії враховується страховий стаж людини, тобто період, протягом якого вона підлягала загальнообов'язковому  державному пенсійному страхуванню, та за який щомісячно сплачені страхові внески, в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. При цьому місяць роботи буде зараховано до страхового стажу як повний, тільки за умови, якщо внесок  за нього сплачений не нижче мінімальної суми. Мінімальний страховий внесок це сума коштів, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску у відсотках.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховують до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати.

Отже, у разі коли особа працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень, її  прийняли на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнили не останнім днем календарного місяця, перебуває у відпустці без збереження заробітної плати (статті 25 і 26 Закону України “Про відпустки”) тощо (окрім випадків, коли сума несплачених внесків менша за мінімальний розмір у зв'язку з порушення роботодавцем трудового законодавства), вона може здійснити доплату до мінімільного страхового внеску.

Порядок  здійсненя такої доплати визначено у розділі 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. За № 64/8663.

Доплата до мінімального страхового внеску  за неповний місяць роботи здійснюється застрахованою особою за її бажанням за даними персоніфікованого обліку за підсумками року або при виході застрахованої особи на пенсію.

Особа, що бажає здійсними доплату, подає до органів Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії заяву. Працівник  Пенсійного фонду на підставі даних персоніфікованого обліку про періоди, за які особа бажає здійснити доплату, складає повідомлення-розрахунок. Особа здійснює доплату в сумі, зазначеній у повідомленні-розрахунку, протягом 10 календарних днів з дня його отримання та подає до органів Пенсійного фонду  сама за себе відомості про суми доплати відповідно до чинного законодавства.