Районна газета

ЗВІТ-СПРАВА НЕ ДРУГОРЯДНА

У відповідності до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” у 2011 році на базі автоматизованої системи персоніфікованого обліку відомостей, яка діяла в Україні з середини 2000року, створений Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З 1 жовтня 2013 року функції ведення Реєстру застрахованих осіб у складі Державного реєстру покладені на органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до чинного Порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Міністерством доходів і зборів України, Пенсійний фонд щоденно отримує відомості зі звітності платників (страхувальників) щодо застрахованих осіб і сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Незважаючи на те, що функції прийому звітності покладено на органи доходів та зборів, Пенсійний фонд продовжує займатися обробкою всієї звітності, що надходить від платників єдиного внеску.  Програмними  засобами Пенсійний фонд контролює звіт, встановлюється правильність поданого звіту, здійснюється моніторинг помилкових звітів.

Спеціалісти управління Пенсійного фонду в районі щомісячно стикаються з  тим, що виявляють помилкові звіти того чи іншого страхувальника.

Управління Пенсійного фонду спільно з спеціалістами  Недригайлівського відділення Роменської об’єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Сумські області у співпраці зі страхувальниками проводять роботу над виправленням такого становища, тому що суми єдиного внеску в помилкових звітах не розносяться  персональними обліковими картками застрахованих осіб.

Наслідками помилкових звітів є, насамперед, не занесення інформації про страховий стаж, заробіток, трудові відносини, пільговий стаж по особі до персональної облікової картки застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб, яка зберігається в Пенсійному фонді України протягом усього життя особи, а після її смерті-протягом 75 років на паперових або  електронних носіях. А відсутність цієї інформації не дає права на підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і використання інформації для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та пенсій.