Районна газета

В НЕДРИГАЙЛОВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИСТАВКУ «СИМВОЛ ТВОЄЇ СВОБОДИ. 100 РОКІВ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ»

Виставка підготовлена Українським інститутом національної пам`яті спільно з видавництвом «Родовід» з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років.

Презентація відбулася у приміщенні Недригайлівської публічної бібліотеки. На заході були присутні голова Недригайлівської райдержадміністрації Сергій Панченко та заступник Недригайлівського селищного голови Анатолій Сиротенко.

Виставка «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України» демонструє унікальні зображення Тризуба та його поступову еволюцію до нашого часу, що показує важливу роль Тризуба, як символу Української державності та Української Держави.

Так, Тризуб – родовий знак Київських князів, який у 1918 році обрали Державним Гербом Української Народної Республіки, став одним із перших державних символів, які об’єднали націю. Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії. Символом, під яким і нині наша армія захищає нас від агресора. І символом, який більше за все намагалися дискредитувати наші вороги. Про це треба пам’ятати.

 Тут можна побачити зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та інших.

Експонування виставки триватиме до 26 липня. Тож запрошуємо усіх бажаючих відвідати Недригайлівську публічну бібліотеку та долучитися до вивчення історії нашої країни і Державних символів України.