Районна газета

ВСЕСВІТ НАМ БЕНТЕЖИТЬ МРІЇ

Сам Бог створив Недригайлівську землю родючою, щедрою, багатою на працьовитих, добрих і талановитих людей

Є в нашому районі цікаве, красиве, квітуче село Червона Слобода. Ідучи центральною вулицею Червоної Слободи, що пролягає через усе село, мимоволі звертаєш увагу на ряд висаджених дерев біля дороги

 Особливо приваблюють широколисті каштани. Увагу привертають не лише ті насадження, а й табличка на розкішному монолітному камені. На прямокутному обрамленні постаменту з нержавіючої сталі викарбувано цілий вінок ювілейних дат з космічного життя. День початку епохи пілотованих космічних польотів – загальне свято, що з’єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі. Цього року виповнюється 60 років з дня початку космічної ери.

   23 травня 2017 року село Червона Слобода Недригайлівського району зустрічало багато гостей, щоб вшанувати пам’ять про підкорювачів космічних просторів. Винуватцем такого зібрання став звичайний житель села з незвичайним захопленням – Іван Миколайович Дігтяр. Нині Іван Миколайович знаходиться на заслуженому відпочинку, ентузіаст, мрійник і мрії свої він втілює в життя. Тема космосу йому близька і небайдужа. Адже ще в молоді роки І.М.Дігтяр зустрівся з льотчиком-космонавтом, двічі Героєм Рядянського Союзу Г.Т.Береговим. Тоді ж і зародилась мрія у Івана Миколайовича у своєму рідному селі посадити алею каштанів. І в 1987 році на честь 30- річчя космічної ери разом з учнями школи він висадив 30 каштанів, що виростив у власному розсаднику. А через 10 років перший космонавт  незалежної України Леонід Каденюк  піднімається в космос, і 22 листопада 1997 року в Червоній Слободі з’являється ще одна алея каштанів.

     Перед початком заходу відвідувачі переглянули виставку «Через терни до зірок». Матеріали, статті, фотографії та  нариси зібрані Іваном Миколайовичем протягом всього його життя увібрали в себе історичні події по підкоренню космічних просторів.

     Зі словами вдячності перед присутніми жителями громади, які зібралися в Червонослобідському СК, виступили голова Недригайлівської РДА Руслан Лаврик, Червонослобідський сільський голова Григорій Сендецький та Дігтяр Іван Миколайович. За небайдужість, увічнення пам’яті українських геніїв космічного простору та в знак подяки Івану Миколайовичу були вручені подарунки та квіти. Учасники художньої самодіяльності Недригайлівського РБК подарували присутнім жителям села невеличку змістовну концертну програму.

     «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою, людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», - сказав Василь Сухомлинський. Сто посаджених каштанів навесні квітнуть буйним цвітом, милують око кожному перехожому. Отже, мрії здійснюються, нехай, навіть, вже й в такому поважному віці, а хороші справи – залишають добрий слід на все життя.