Районна газета

ЩЕДРІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДУШІ

Нелегке поетичне щастя, вистраждане, настояне на солодких квітах мрій та гіркому корінні розчарувань. Не кожному до снаги пити оте терпке вино творчості, а тільки обраним. Тим небагатьом, чий ключ дарованого Богом таланту підійшов до замка зоряних воріт Всесвіту

19 травня в Недригайлівському РБК відбувся  по-родинному теплий творчий вечір «Здобутки через роки» -письменника, поета, прозаїка, громадського діяча, земляка Івана Петровича Головченка.

 

У фойє РБК була оформлена книжкова виставка «Золоті перлини від Івана Головченка». Відвідувачі мали можливість познайомитися з книгами ювіляра, які вийшли друком. Перераховувати  дуже довго всі його досягнення , отримані  премії і відзнаки . Він людина заслужена і видатна. На сьогодні Іван Петрович – найвідоміший і найшанованіший митець Білопільщини. Недригайлівщину письменник вважає своїм рідним краєм, адже саме тут пройшли його юність і молодість, залишилося багато друзів, з якими він спілкується і по цей час.

     Тепло й  щирі почуття  вклала в творчу зустріч ведуча заходу.  Її слова  прослалися  немов канвою, в яку красивим різнобарв’ям тонко і вишукано впліталися поетичні твори ювіляра. Шанобливі слова вітання линули від голови Недригайлівської РДА Руслана Лаврика, директора Недригайлівського районного краєзнавчого музею Івана Абаровського. Бажаючи творчого плідного довголіття та Божого благословення Руслан Володимирович подарував освячені в храмі іконки, що є символом у всіх добрих починаннях та задумах. З особливою радістю письменник зустрічав свою родину та друзів-однокласників, які прийшли підтримати творчий злет ювіляра. З великим задоволенням присутні слухали монологи, прозові твори у виконанні автора. Кожний монолог, виконана пісня  відтворювали  душу ювіляра,   заворожували  майстерним виконанням і супроводжувалися тонко підібраними мелодіями . У своїх поетичних рядках поет майстерно змальовує красу українського села, невловимий запах рідної домівки, домашнього вогнища .

    Яскрава тематична концертна програма учасників художньої самодіяльності Недригайлівського РБК та Ганни Хорошко з міста Білопілля доповнювала святкову атмосферу. Протягом всієї зустрічі звучали пісні про любов до рідної землі, до свого народу, кохання. Поряд з дорослими колективами в програмі взяла участь і талановита молодь Недригайлівщини. Хореографічна композиція танцювального колективу Недригайлівської ДМШ була присвячена надії на світле майбутнє України.

     Незважаючи на солідний і поважний вік, Іван Петрович  все життя з людьми і між людей. Кожна його книга відновлює пам’ять історії і промовляє до людської совісті, спонукаючи читача до самоаналізу і переоцінки цінностей.