Районна газета

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ – СЕРЕД ЛІДЕРІВ ПРОЦЕСУ РЕОРГАНІЗАЦІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЙ

Під час зустрічі з журналістами телеканалу UA:СУМИ голова облдержадміністрації Василь ХОМА зазначив, що у власність громад вже передали 99% соціальних об’єктів

«На Сумщині із 18 залишилося 5 райдержадміністрацій – Роменська, Конотопська, Шосткинська, Охтирська, Сумська. 13 райдержадміністрацій підлягають реорганізації і приєднанню до 5 базових райдержадміністрацій, – повідомив Василь Хома. – Мною 16 січня було видано розпорядження про утворення комісій з реорганізації 13 райдержадміністрацій. Тепер голови комісій з реорганізації мають у семиденний термін підготувати та затвердити відповідні плани заходів з реорганізації райдержадміністрацій. А також підготувати та подати на затвердження до облдержадміністрації плани вивільнення працівників. До кінця березня ми маємо закінчити реорганізацію райдержадміністрацій».

Облдержадміністрація на постійній основі супроводжує райдержадміністрації в реалізації заходів щодо реорганізації. Орієнтовні плани заходів з реорганізації вже надіслані до райдержадміністрацій.

За його словами, у зв’язку з реорганізацією райдержадміністрацій у територіальних громадах мають бути створені структурні підрозділи, які б забезпечували виконання делегованих державою повноважень у галузі освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, цивільного захисту тощо.

«Наразі відчувається кадровий голод у громадах, тому ми рекомендуємо, щоб вони брали на роботу у виконавчі органи фахових працівників райдержадміністрацій, що реорганізуються, – наголосив Василь Хома. – Крім того, до речі, частина працівників, які вивільнюються з райдержадміністрацій, переходять до укрупнених райдержадміністрацій. Тож я гарантую, що кваліфіковані кадри, які мають потенціал, без роботи не залишаться».

Голова облдержадміністрації у розмові з журналістами також зазначив, що на Сумщині майже всі об’єкти спільної власності територіальних громад районів уже передані у власність органів місцевого самоврядування. Уже передано у власність територіальних громад 349 із 352 об’єктів. Це 175 закладів освіти, 122 культури, 29 соціальних закладів, 13 медичних закладів, 10 – інших об’єктів.

Не прийняте рішення про передачу майна по КНП «Сумська центральна районна клінічна лікарня». Але заклад здійснив пролонгування угод з Національною службою здоров’я України, тож фінансуватиметься Сумська районна клінічна лікарня з НСЗУ.

Крім того, не прийнято рішення територіальних громад щодо взяття на баланс КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської райради (структурні підрозділи, розташовані на території Хмелівської та Андріяшівської громад), але заклад фінансуватиметься з НСЗУ відповідно до пролонгованої угоди. Крім того, сесіями Хмелівської та Андріяшівської громад виділені кошти 9,2 млн грн на підтримку закладу. Питання про прийняття Буринського районного будинку культури буде розглядатися на найближчій сесії Буринської міської ради – 28 січня.

«Думаю, до кінця січня всі об’єкти будуть передані до територіальних громад. Хочу сказати, що в нас ситуація краща, ніж по Україні. Усе йде за планом. Процес реорганізації райдержадміністрацій перебуває на моєму особистому контролі», – наголосив Василь Хома.