Районна газета

ПОПЕРЕДИТИ ТА ЗАПОБІГТИ ЗАРАЖЕННЮ ПТАШИНИМ ГРИПОМ

 16 січня, під керівництвом голови Недригайлівської районної державної адміністрації Володимира ДІХТЯРА,відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому розглянули питання щодо  епізоотичної ситуації  пташиного грипу в районі та за його межами.

 На сьогоднішній день  високопатогенний грип птиці залишається однією  із основних проблем для світового птахівництва, так як несе великі економічні збитки, які спричиняють унеможливлення торгових відносин  світової  спільноти окрім втрат від проведених заходів, які передбачають  поголівне знищення птиці  у вогнищах, значні затрати матеріально – технічних ресурсів, і головним аспектом є потенційна  небезпека для здоров’я людей.

 Також є ризики виникнення нових пандемічних вірусів з непередбачуваними тяжкими  наслідками для людства в цілому.

 У більшості випадків  люди заражувалися гриппом  внаслідок  безпосередніх  чи близьких контактів з інфікованим  птахами, або з поверхнею  зараженою виділеннями, секретами  від них. Поширення вірусів грипу від  однієї хворої людини до іншої  буває рідко. Симтоми грипу птиці у людей можуть варіювати від симптомів типових  для звичайного грипу (температура, кашель, біль у горлі і біль у м’язах) до інфекцій очей, пневмонії, важких респіраторних захворювань. Отже  і заходи по уникненню  цього захворювання теж залежать  від  дотримання  елементарних гігієнічних вимог (маски, миття рук, уникнення  безпосереднього  контакту).

На  території  Недригайлівського району налічується  – 4 птахогосподарства :  ТОВ «Пташине подвір’я», ТОВ  ППР «Посульський», ТОВ «СУМИ ТЕХНОКОРМ», ФОП «Таценко В.Д.».

Постійно на контролі  питання  епізоотичного стану щодо захворювання  птиці  інфекційними  хворобами.

На даний час ситуація на Недригайлівщині є благополучною щодо гостроінфекційних висококонтагіозних  хвороб птиці .

З метою стабілізації  епізоотичної ситуації  в районі  по пташиному грипу, забезпечення  контрольної ситуації  Державна  надзвичайна протиепізоотична комісія при Недригайлівській  районній державній адміністрації прийняла відповідне рішення.

Зокрема, забезпечити проведення обліку домашніх тварин, у разі необхідності поновити правила утримання домашніх тварин,  провести  позапланові перевірки з питань забезпечення «закритого» режиму роботи суб’єктів  господарювання всіх птахогосподарств, забезпечити  ветеринарно – санітарний контроль за переміщенням птиці та продукції з неї, в т.ч. на агропродовольчих  ринках, тощо.