Районна газета

ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ ПІДТРИМАТИ НОМІНАЦІЮ УКРАЇНСЬКОГО БОРЩУ ДО СПИСКУ ЮНЕСКО

18 грудня Міністерство культури та інформаційної політики України разом з ГО «Інститут культури України» проведуть онлайн-презентацію «Культура приготування українського борщу» в межах кампанії на підтримку включення страви до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

Трансляція відбудеться за посиланнями: http://uacult.com/streamhttps://www.facebook.com/events/1354455778228732

«Мова не йде про гастрономічну ідентифікацію. Це питання захисту важливої культурної складової та частини історії. Визнання борщу об'єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО поставить крапку у навмисно створених дискусіях щодо етнічної батьківщини рецепту страви. Адже усі ми знаємо правду: борщ – український», – зазначає Міністр культури та інформаційної політики Олександр ТКАЧЕНКО.

У різні часи борщ варили за відмінними рецептами з використанням широкого набору продуктів. Борщ відрізнявся від села до села, від регіону до регіону. У пошуках особливостей та унікальних рецептів головної української страви талановитий кухар Євген КЛОПОТЕНКО здійснив мандрівку всією країною, а тепер візьме участь у презентації.

25 учасників з кожної області зберуться разом на спільному майданчику галереї мистецтв «Лавра», де кожний приготує борщ за неповторним рецептом. Усі кухарі – носії давніх регіональних та родинних традицій приготування цієї страви, які ділитимуться своїми секретами і шукатимуть формулу найсправжнісінького борщу. Процес приготування відбуватиметься одночасно за окремими робочими місцями із дотриманням карантинних норм.

Початок заходу о 16:00 годині 18 грудня 2020 року. Місце проведення: Галерея «Лавра», вул. Лаврська, 1, м. Київ. Акредитація представників ЗМІ триває до 17:00 17 грудня 2020 року за формою.

Також з 11 до 18 грудня українців закликають приєднатися до Борщ-марафону в соцмережах і викладати рецепти, світлини або сторіз з борщем, який ви готували власноруч вдома або смакували деінде.