Районна газета

КЕРІВНИКИ МЕДЗАКЛАДІВ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЖИТТЯ КОЖНОГО ПАЦІЄНТА, – СЕРГІЙ ПАХОЛЬЧУК

На цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

«Ми маємо бути готові до будь-якого розвитку подій. Керівники медзакладів повинні розуміти, що вони несуть відповідальність за життя кожного пацієнта. А електрогенератори, у разі відключення світла, мають  забезпечити безперебійну експлуатацію кисневих станцій та балонів», – зазначив Сергій ПАХОЛЬЧУК.

Також він підкреслив, що стабільне й надійне електроживлення для безперебійності роботи медичних закладів зараз особливо важливо. Адже у критичний момент жодна помилка чи гаяння часу неприпустимі. Від цього може залежати життя людей.

«Справність роботи мереж електропостачання лікарні  та готовність резервних джерел забезпечити живлення медичного обладнання – одна з головних передумов надання належної та якісної медичної допомоги хворим не тільки у часи пандемії», – додав начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО.

Зважаючи на важливість та серйозність питання сталого енергозабезпечення закладів охорони здоров’я, під час засідання комісії було надано низку доручень. Зокрема, головам райдержадміністрацій, керівникам органів місцевого самоврядування, лікувальних закладів, що визначені для госпіталізації пацієнтів хворих на COVID-19, та тих, що надають ургентну допомогу населенню (реанімаційні, хірургічні та пологові відділення тощо), спільно з представниками «Сумиобленерго» перевірити технічний стан системи енергоживлення лікарень та її спроможність щодо забезпечення необхідної потужності для функціонування медобладнання (реанімаційне обладнання, апарати ШВЛ, кисневі концентратори тощо).

Також необхідно провести розрахунки щодо необхідної кількості переносних автономних джерел живлення та розробити схему їх підключення. Зокрема це стосується обладнання пристроями для підключення переносних автономних джерел електропостачання в будівлях, де розміщені реанімаційні, хірургічні та родильні відділення, встановлено апарати ШВЛ та кисневі концентратори, а також забезпечити їх необхідними комплектами кабелів та іншого обладнання.

Спільно з керівниками територіальних підрозділів Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та структурних підрозділів «Сумиобленерго» необхідно розробити плани взаємодії на випадок аварійного відключення електропостачання разом з електричними схемами приєднання автономного джерела живлення до мережі електропередавальної організації протягом десяти хвилин, в яких визначити контактні телефони аварійно-рятувальних служб.

«Маємо спільно докласти максимум зусиль, здійснити усі необхідні організаційні та технічні заходи, щоб електроживлення лікарні не переривалося ні на секунду», – підкреслив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Сергій Пахольчук по закінченню засідання.