Районна газета

20 ЛИСТОПАДА ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ СПІЛЬНИХДІЙ В ІНТЕРЕСАХ ДІТЕЙ – ДЕНЬ ПРИЙНЯТТЯ КОНВЕНЦІЇ ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Традиційно в Україні 20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини

Україна ратифікувала названу Конвенцію ще у вересні 1991 року.

Конвенція ООН про права дитини стала частиною національного законодавства України, закріпивши новее сприйняття дитинства, адже саме в дітях ми бачимо майбутнє держави.

Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації.

Відповідно до цього міжнародного документа  в районі реалізується ряд заходів, що мають на меті покращення становища дитячого населення, зокрема, зменшення числа дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потерпають від насильства та скрути.

Працівниками служби у справах дітей Недригайлівської районної державної адміністрації спільно з Недригайлівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором ювенальної превенції Недригайлівського відділення поліції Роменського ГУ НП у Сумській області, представниками виконавчих комітетів здійснюються виїзди в сім’ї, де проживають діти, які опинились в складних життєвих обставинах. Одразу приймаються рішення щодо забезпечення прав дітей.

Відвідуються сім’ї по місцю проживання усиновлених дітей, дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів.

Хотілося б нагадати всім дорослим людям, що захист прав дитини є нашим спільним завданням. Ми повинні розуміти, що діти - це не маленькі дорослі із маленькими правами, а що вони повноправні члени суспільства, як і мають, окрім багатьох прав дорослих, і свої особливі права - право на гру, на спілкування з однолітками, на сімейне виховання. Питання виховання та захисту підростаючого покоління завжди є й будуть актуальними, адже саме діти є нашим майбутнім.

Лише спільними зусиллями ми зможемо змінити дитячий світ на краще, адже кожен з нас може внести позитивні зміни у життя хоча б однієї дитини.