Районна газета

БЕЗ СІМ'Ї НЕМАЄ ЩАСТЯ НА ЗЕМЛІ

Прийомна сім'я - є однією з форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, що втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов'язки, потребують родинного тепла і виховання

Прийомна сім'я — це сім'я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

Фінансування прийомних сімей здійснюється за рахунок державного бюджету.
 
- Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьків кого піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
 
- Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення. Порядок призначення і виплати грошового забезпечення визначається Кабінетом Міністрів України.
 
- Кошти, що виділяються на утримання дітей у прийомній сім'ї, перераховуються на особистий рахунок одного з прийомних батьків, відкритий в установі банку за місцем проживання прийомної сім'ї.
 
- На час навчання прийомних дітей у професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації після досягнення ними 18-річного віку кошти на їх утримання виділяються прийомними батьками з державного бюджету, якщо прийомні діти на час навчання проживають у прийомній сім'ї.
 
- Держава забезпечуює безкоштовне оздоровлення прийомних дітей у дитячих навчальних закладах.
 
Особливістю прийомної сім’ї як альтернативної форми сімейного влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є те, що:
 
- дитина, яка виховується у прийомній сім’ї, не позбавляється статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей;
 
- між прийомними батьками та прийомними дітьми сімейних правовідносин не виникає;
 
- кандидати в прийомні батьки обов’язково проходять курс підготовки, розрахований на осмислення батьками проблем, пов’язаних із приходом у сім’ю нового вихованця;
 
- прийомні батьки у вирішенні проблем прийомної дитини співпрацюють із соціальним працівником, який здійснює соціальний супровід прийомної сім’ї, що передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї;
 
- прийомні діти мають право підтримувати контакти з біологічними батьками й іншими родичами в тому разі, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонені рішенням суду.
 
Чужих дітей не буває!Вони – наше майбутнє! На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність, часто зневіряються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі, з свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.
 
Якщо Ви небайдужі до дітей, які потребують батьківської любові, родинного тепла, якщо Ви вирішили створити прийомну сім’ю на базі своєї родини ми завжди чекаємо на Вас в Недригайлівському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який розташований за адресою: смт. Недригайлів, вул. Сумська, 4, щоденно з 8.00 до 17.00 год. Телефон (05455) 5-22-94.