Районна газета

ІРИНА КУПРЕЙЧИК: ПРІОРИТЕТНИМ ЗАВДАННЯМ ВЛАДИ ВСІХ РІВНІВ НА СЬОГОДНІ МАЄ БУТИ СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ

Про це тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК зазначила під час наради з директором обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександром МАСЛАКОМ

«Програмою дій Уряду передбачено, що за 5 років в Україні буде створено 1 мільйон робочих місць, – повідомила Ірина Купрейчик. – Ми вважаємо, що найбільший потенціал для вирішення цього завдання у нас на Сумщині має сільськогосподарська галузь. В агросекторі можливо за мінімальні терміни і кошти створити робочі місця для людей. Тож обласна влада буде багато уваги приділяти саме аграрному сектору».

За словами Олександра Маслака, в області знаходиться 130 тисяч домогосподарств сільського населення, більшість з яких виробляє товарну сільськогосподарську продукцію. Сьогодні в Україні створено законодавчі передумови для спрощеної реєстрації сімейних фермерських господарств на базі особистих селянських господарств. Ці господарства будуть офіційно зареєстровані, сплачуватимуть податки і вироблятимуть продукцію для наповнення внутрішнього ринку Сумщини та України. А це і є потенціал для нашої області.

«Такі фермерські господарства наразі мають державну підтримку. Податковим кодексом України передбачені пільгові умови для перших десяти років їх діяльності. Перший рік новостворені фермерські господарства платять тільки 10% від єдиного соціального внеску, другий рік – 20% і т.д. А все інше відшкодовується з державного бюджету, – зазначив посадовець. – Крім того, в минулому році діяла державна програма для підтримки новостворених фермерських господарств, яка передбачала виділення коштів для таких форм господарювання. І обласна влада ініціює продовження дії цієї програми також і у 2020 році».