Районна газета

РАЙОННУ ЛІКАРНЮ НІХТО НЕ ЗАКРИВАЄ

Сьогодні до голови Недригайлівської районної державної адміністрації Сергія ПАНЧЕНКА звернулися стурбовані мешканці Недригайлівщини з гострим  питанням стосовно того, що він начебто підписав розпорядження про закриття центральної районної  лікарні

В кабінеті очільника району відбулася відверта розмова, під час якої всім небайдужим місцевим жителям, що так стурбовані подальшою долею лікарні, було детально доведено до відома інформацію щодо ситуації з медичним закладом, яка склалась на сьогодні. «Ніхто не закривав Недригайлівську центральну районну лікарню і не збирається закривати», - заспокоїв присутніх Сергій ПАНЧЕНКО.

На даний час склалась вкрай непроста ситуація щодо фінансування медичних закладів району, зокрема виплати заробітної плати працівникам Недригайлівської центральної районної лікарні.

Окрім медичної субвенції з районного бюджету для функціонування лікарні виділено додаткові кошти у сумі 1,6 млн. грн.

На території району створено 3 об’єднані територіальні громади, які  не фінансують медичні заклади (окрім медичної субвенції) також відповідно до інформації листа Сумської обласної державної адміністрації в обласному бюджеті відсутні фінансові можливості для виділення коштів.

 Враховуючи протокольне доручення тимчасово виконуючого обов’язки голови Сумської обласної державної адміністрації  від 25 липня 2019 року № 3, до управління охорони здоровя направлено лист, щодо створення комісії, проведення аналізу функціонування Недригайлівської центральної районної лікарні, з подальшим надати рекомендацій щодо структури та штатів закладу, враховуючи фактичне фінансування.

Так, головою Недригайлівської райдержадміністрації видано розпорядження від 20.08.2019 року № 179-ОД «Про оптимізацію мережі та ліжкового фонду Недригайлівської центральної районної лікарні», в якому йдеться про те, що відповідно до статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 51 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року №1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення», наказу Міністерства охорони здоров'я України від 01 лютого 2016 року № 51 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тисяч населення», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 22 лютого 2016 року за №269/28399, листа Міністерства фінансів України від 01.07.2019 № 07050-02-3/16876 «Щодо медичної субвенції», районного бюджету на 2019 рік затвердженого рішенням 34 сесії 7 скликання Недригайлівської районної ради   21.12.2018 року, з метою  економного і раціонального  використання бюджетних коштів,матеріальних і фінансових ресурсів та ефективного використання ліжкового фонду Недригайлівською центральною районною лікарнею необхідно:
- розробити структуру та погодити її з  управлінням охорони здоровʹя Сумської обласної державної адміністрації;
- провести оптимізацію існуючої мережі закладів Недригайлівської центральної районної лікарні та ліжкового фонду у відповідність до нормативів та наявного фінансового ресурсу;

- забезпечити в установленому порядку приведення штатної чисельності працівників у відповідність до затверджених асигнувань на оплату праці.

Також слід зазначити, що відповідно до ст. 36 Закону України «Про оплату праці» та ст. 265 Кодексу законів про працю України головний лікар несе персональну відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам Недригайлівської центральної районної лікарні