Районна газета

ОДИН З ПРІОРИТЕТІВ ВЛАДИ – ГІДНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МОЛОДІ В УКРАЇНІ

Про це наголосив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ під час підписання Угоди про співпрацю між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та Сумським обласним центром зайнятості

 «Угода про співпрацю між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та Сумським обласним центром зайнятості закріпила право та відповідальність сторін щодо навчання та перенавчання незайнятого населення, організації та проведення системної, послідовної, широкомасштабної профорієнтаційної роботи в області та надання якісних профорієнтаційних послуг населенню, випускникам загальноосвітніх шкіл, закладів професійної освіти для підвищення мотивації до праці за робітничими професіями», – розповіла Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА

На Сумщині пріоритетні завдання модернізації професійної освіти реалізуються в процесі постійної взаємодії системи освіти з зацікавленими соціальними партнерами.

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира ПІДЛІСНОГО,  на сьогодні у Службі зайнятості є 3500. вакантних робочих місць, тому головна мета – це зменшення відтоку кадрів працездатного населення. Розроблення та реалізація в області спільних заходів має забезпечити надання якісних освітніх послуг у сфері підготовки робітничих кадрів високої кваліфікації, що у свою чергу сприятиме встановленню балансу трудових ресурсів.

«Актуально і важливо розробити процес взаємодії сфери освіти та сфери праці, що швидко розвивається і удосконалюється. Саме тому один із затребуваних партнерів закладів професійно-технічної освіти є Сумський обласний центр зайнятості, співпраця з яким розширює можливості вчасно реагувати на потреби ринку праці. Майже третина закладів професійної освіти мають партнерські стосунки в напрямку підготовки робітничих кадрів для територіальних одиниць регіону», – додала Вікторія Гробова.