Районна газета

У ЧЕРВОНІЙ СЛОБОДІ ВІДКРИТО ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ УКРАЇНИ

9 серпня в день великомученика і цілителя Пантелеймона село Червона Слобода традиційно збирає  місцевих жителів, земляків та гостей, щоб відзначити день села

Цьогорічний  день села для червонослобідчан став особливим. Відбулося урочисте відкриття ПЦУ Миколаївської церкви.

Зі сторінок друкованого історичного екскурсу «Недригайлівська старовина», на цьому самому місці раніше був храм, зведений майстрами з дерева на кам’яній основі, з такою ж дзвіницею, який був освячений в 1838 році, напередодні святого Миколи. Тож і церкву назвали Миколаївською. На десятині церковної садиби звели два будинки для притчу. В них розмістилася бібліотека та земська церковно-приходська школа.

З Миколаївської церкви,  в середині травня 1922 року, було вилучено разом з церковною печаткою, майно приходу: чаші, хрестики, книги в срібному обрамленні тощо. Зникла в Червоній Слободі  церква як і не було.

Довгий час в даному приміщенні була шкільна майстерня. Щоб прискорити перебудову під храм, працювали всім селом.

І от на святкування з нагоди відкриття місцевої церкви зібралося все село.

«Це по істинно важлива та історична подія для життя району. Ми маємо зберегти віру, бути дружніми,  ніколи не дозволити забрати наше. Нехай Господь Бог благословить цю  церкву, це село і всю Україну!»,  – наголосив у своєму виступі очільник Недригайлівського району Сергій ПАНЧЕНКО.

На відкриття храму прибув  Високопреосвященний  Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський.Владика разом із священиками Православної української церкви освятили  храм і відправили Божественну літургію.

У подальшому святкові Богослужіння у  Миколаївській церкві буде проводити настоятель храму Святого  Петра Багатостраждального Калнишевського ПЦУ (смт Недригайлів) отець Василь.