Районна газета

НЕДРИГАЙЛІВСЬКА ЗЕМЛЯ ВІДЗНАЧИЛА ТРАДИЦІЙНЕ РАЙОННЕ СВЯТО «КУПАЛА»

Івана Купала - свято, відоме з далеких часів. Цього дня слов'яни вшановували сонце, родюче літо і зелені луги. Люди одягали вінки, які плели з квітів і трав, танцювали. У центрі купальського вогнища розміщували стовп, верхівку якого прикрашали палаючим колесом, яке символізує сонце. Найсміливіші купальської ночі шукають чарівну квітку магічної папороті

Гості та земляки з усіх куточків України щороку поспішають на берег Сули, щоб взяти участь у самобутньому, з народними традиціями, обрядами дійстві

6 липня на КСК «Колос» відзначили 50-річчя районного театралізованого свята  «Купала». Цього дня гостям було на що поглянути.

Управління розвитку сільських територій райдержадміністрації для шанувальників давнього солодкого продукту - організувало виставку меду та продуктів бджільництва. Своєю грою в парку, що біля КСК "Колос» Недригайлівський оркестр зачаровував недригайлівців та гостей селища.

Жителям Недригайлова та його гостям було представлено справжню окрасу свята – «Ярмарковий балаган» з перевдяганням у літературних героїв та демонстрацією різних сцен з життя українців минулого. Увесь колорит української душі виразно розкрився у вишиванках, які одягли учасники свята Купала, багато з них взяли участь в урочистій ході з нагоди свята.

Увагу присутніх на святкуванні привернули човни на річці Сула з молодими дівчатами у народному вбранні, одягненими у вінки із живих квітів і трав. Вони підпливли до берега та в супроводі інших, святково вдягнених дівчат попрямували на стадіон, на якому водили хороводи навколо купальського дерева.
Особливу увагу привертали святково вбрані курені сільських та селщних рад. У них можна було побачити прадавні предмети побуту та українські вишивки.

Зі святково вбраної сцени зі святом присутніх привітали голова Недригайлівської райдержадміністрації Сергій ПАНЧЕНКО, голова районної ради Іван НАНКА, Недригайлівський селищний голова Ігор ОСТАПЧУК, депутат  Сумської обласної ради Віра ЛАВРИК.

Підприємці із усіх куточків нашої та сусідніх областей ще зранку почали займати місця для торгівлі, атракціонів, батутів, надувних гірок. Народні майстри Сумщини та сусідніх областей пропонували гостям свята свої вироби: корзини з лози; солом'яні капелюхи, гончарні вироби, вироби з кераміки, дерева, картини майстрів пензля нашого району, вишиванки.

Як стало темніти на стадіоні запалали купальські вогнища. Традиційно свято закінчилося неперевершеним святковим феєрверком та молодіжною дискотекою.