Районна газета

МОЗ ЗАПЕВНЯЄ, ЩО ДЕФІЦИТУ ВАКЦИН ПРОТИ КОРУ В УКРАЇНІ НЕМАЄ І ЗАКЛИКАЄ ОБЛАСНІ ДЕПАРТАМЕНТИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ПОСИЛИТИ ЗАХОДИ ЩОДО ПРОТИДІЇ ПОШИРЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Наразі західні області мають найбільшу кількість захворілих на кір як у минулому році, так і в 2019 році. Причина – велика кількість дітей, які свого часу пропустили щеплення.

«Для нас дуже важливою є співпраця медиків та освітян, адже можливість вакцинувати дітей безпосередньо в школах значно сприяє якісній верифікації даних, комунікації з батьками та самому процесу імунізації дітей», – сказав генеральний директор ЦГЗ МОЗ України Володимир КУРПІТА.

Нагадаємо, з 28 грудня 2018 р. до 4 квітня 2019 р. на кір захворіло 37 328 людей – 17 016 дорослих і 20 312 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей. На Сумщині минулого тижня захворіла 31 особа, з них 25 дорослих і 6 дітей. Госпіталізовано з них 28 осіб, троє лікуються амбулаторно. Тоді як з початку року у Сумській області захворіла 171 особа.

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 4 квітня в Україні було 1 094 415 доз.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/moz-zaklikaye-oblasni-departamenti-ohoroni-zdorovya-posiliti-zahodi-protidiyi-koru