Районна газета

НАДАННЯ ЯКІСНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ ПАЦІЄНТАМ МАЄ СТАТИ ГОЛОВНИМ У РОБОТІ ЛІКАРІВ

5 лютого відбулася підсумкова спільна медична рада Недригайлівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги та Недригайлівської центральної районної лікарні

На нараді були присутні лікарі первинної та вторинної ланки надання медичної допомоги. Участь у медраді також взяли начальник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій БУТЕНКО, голова Недригайлівської районної державної адміністрації Сергій ПАНЧЕНКО та голова Недригайлівської районної ради Іван НАНКА.

На початку засідання очільник медичної галузі області Сергій БУТЕНКО зазначив, що на даний час по всій Україні триває величезна трансформація медицини.

Сергій Павлович особливо відмітив роботу Недригайлівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги у частині підписання декларацій сімейних лікарів з пацієнтами, показних на кінець року становив 70%, що є на рівні середньообласного. Також вчасно був заключений договір з Нацслужбою здоров’я щодо надання послуг первинної медичної допомоги.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 № 17-р був затверджено перелік та склад госпітальних округів Сумської області. Створено 6 госпітальних округів: Сумський, Глухівський, Конотопський, Охтирський, Роменський, Шосткинський.

До Роменського району ввійдуть заклади розміщені на території: м. Ромни, Роменського, Липоводолинського та Недригайлівського районів. В результаті чого 2019 рік стане роком реформування для Недригайлівської центральної районної лікарні,а особливу увагу потрібно звернути на оснащення комп’ютерною технікою, щоб успішно впровадити електронні сервіси для надання допомоги пацієнтам. З 2020 року лікарня також повністю перейде на фінансування Націслужби здоров’я, яке буде проводитись за фактичне надання медичних послуг.
Начальник управління охорони здоров’я запевнив, що при правильному організаційному підході та бажанню лікарів працювати якість надання медичної допомоги жителям району в жодному разі не має погіршитись, а навпаки пацієнти відчують доступність отримання медичних послуг.

Після заслуханих питань порядку денного мав слово і керманич Недригайлівського району Сергій ПАНЧЕНКО, який доповів що Недригайлівська районна рада виділила кошти на проект реконструкції колишнього приміщення аптеки під житло для лікарів по вулиці Сумській вартістю 1, 475 млн. грн., проект вже готовий і пройшов експертизу. Районна влада буде виходити з проханнями до обласної влади посприяти у вирішенні питання фінансування ремонтних робіт.

Сергій ПАНЧЕНКО закликав лікарів змінити ставлення до пацієнтів, завойовувати їхню повагу адже саме лікарі є чи не останньою надією для багатьох людей.

Для подальшого функціонування лікарні найголовнішим є надавати саме якісні медичні послуги, за які будуть надходити кошти від Нацдержслужби здоров’я.