Районна газета

ВИХОВНИЙ ЗАХІД: НАСИЛЬСТВО ТА ЯК ЙОГО УНИКНУТИ

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права у приміщенні Недригайлівського бюро правової допомоги  начальник Ірина Валюх провела лекцію для осіб умовно засуджених на тему: «Притягнення до юридичної відповідальності за насильство в сім’ї» разом із спеціалістом Недригайлівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області Людмилою Лаврик

Начальник бюро наголосила на тому, що насильницькі дії членів сім'ї по відношенню один до одного мали місце у всіх суспільствах і у всі часи, але не завжди вони розглядалися в якості соціальної проблеми, так як зараз.

Однак в останні кілька десятиліть проблема насильства в сім'ї загострилася як серйозна і масштабна проблема, яка породжує безліч інших соціальних та індивідуальних проблем. Зокрема, сформувалося розуміння, що недостатньо тільки карати винних, необхідно також реабілітувати жертву насильства і працювати з людиною, яка вчинила насильство, щоб уникнути повторення ситуації.

Об'єктами (втім і суб'єктами) домашнього насильства можуть бути будь-які члени родини. Виділяють три види сімейної жорстокості: з боку батьків по відношенню до дітей; з боку однієї людини по відношенню до іншої; з боку дітей та онуків по відношенню до літніхродичів.

Найчастіше насильницьких дій (у будь-якому з наведених типів насильства) з боку членів сім'ї піддаються діти, жінки, люди похилого віку та особи з інвалідністю. Чоловіки ж в сім'ї в більшості випадків відчувають психологічне насильство. Наслідками насильства в сім'ї стають тілесні ушкодження, психічні розлади, самогубства, а також втрата почуття самоповаги у жертви. Постійне грубе поводження здатне спровокувати у жертви відповідні насильницькі дії по відношенню до агресора.

Для забезпечення та реалізації своїх прав та інтересів, громадяни можуть звернутися до Недригайлівського бюро правової допомоги за адресою: вул. Сумська, 13, смт Недригайлів, Сумська область, тел.5-25-28, 5-25-29 з територіальним обслуговуванням смтНедригайлів, Недригайлівський район. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.