Районна газета

ВІДРОДЖЕННЯ ТРАДИЦІЙНОГО СВЯТА ЗБЕРЕЖЕННЯ І РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ

 

8 листопада відзначається  день святого Великомученика Димитрія, або в народі "святого Дмитра" чи просто «Дмитра», небесного покровителя воїнів,  чудотворця, що лікує недуги душі й тіла та помагає в кожній потребі. З нагоди цього дня на центральній площі селища Недригайлів відбулося справжнє театралізоване дійство

У програмі свята, були заплановані ярмарково-виставкові заходи, святкова торгівля, виступи учасників художньої самодіяльності, конкурс картоплі, конкурс  на кращу господиню та  кращого господаря, виставка свійської птиці та тварин, розіграш святкової лотереї,  спортивні змагання  «Козацькі забави» та ін.

На святі побував і очільник Недригайлівщини Сергій Панченко, який побажав всім присутнім  відчути на собі світлоносну і життєдайну суть свята, насолодитися святковою концертною програмою, неповторним колоритом і національною самобутністю справжньої української  ярмарки.

 За народними уявленнями святий  Дмитро приносить зиму. Дмитрій золотим ключем закриває землю-матінку. Буде він у себе ключі тримати, аж поки не прийде святий Юрій по них (6 травня) і землю не відімкне. 

Такі свята є дуже важливими для збереження і розвитку традиційних ремесел. В наш час ярмарки вже не є пересічним явищем і проводяться як дань минувшині, але настрій і атмосфера, що панують на них не зникне, доки існує український народ, а діти шанують традиції своїх батьків.