Районна газета

ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ У С. ХОРУЖІВКА НЕДРИГАЙЛІВСЬКОГО РАЙОНУ ПРОДИКТОВАНЕ ВИМОГАМИ ЧАСУ

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ під час наради в обласному центрі зайнятості

«Це перший подібний проект в Україні. Його відкриття продиктоване вимогами часу, – говорив Іван Боршош. – Тож всі без винятку структурні підрозділи облдержадміністрації зобов’язані знайти точки дотику до цього проекту. Адже сільські та селищні ради, а надто новостворені об’єднані територіальні громади, потребують сьогодні допомоги у своєму розвитку. У перспективі, впевнений, за досвідом роботи до Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості у с. Хоружівка Недригайлівського району приїжджатимуть гості з інших регіонів, аби почерпнути новації у своїй діяльності».

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира ПІДЛІСНОГО, коли в Державній службі зайнятості зайшла мова про організацію подібного центру в слобожанській області, рішення з’явилося одразу: саме на Сумщині має бути такий центр. Після глибокого аналізу вибір зупинили на селі Хоружівка, що недавно ввійшло до складу новоутвореної Недригайлівської ОТГ. Тамтешні керівники Недригайлівський селищний голова Ігор Остапчук, голова РДА Сергій ПАНЧЕНКО та директор районної філії обласного центру зайнятості Алла ЛОМОНОС – досвідчені організатори та професіонали своєї справи, які відразу належно оцінили актуальність починання. Хоружівка має вдале географічне розташування, що дозволить використовувати центр і представникам органів місцевого самоврядування сусідніх областей, зокрема, Чернігівської, Полтавської, Харківської чи Київської. Тамтешні грунтово-кліматичні умови сприятливі для розвитку садівництва (до слова, у селі є два розкішних сади), бджільництва, ягідництва, квітникарства тощо – адже на базі центру функціонуватиме агрономічна школа, в якій відповідні професії здобуватимуть громадяни з числа безробітних. Поруч 12-квартирний житловий будинок, у якому можуть мешкати слухачі курсів, учасники семінарів, словом, усі, хто приїжджатимуть сюди по науку і досвід.

«Це не просто сучасне офісне приміщення. Це своєрідний майданчик для апробації новацій, – підкреслив Володимир Підлісний. – Тож пропоную наповнити його змістом, аби кожен слухач мав змогу почерпнути тут ґрунтовні знання. Надані нам можливості необхідно ефективно використовувати, аби Сумщина розвивалася швидкими темпами, а люди мали змогу відкривати власну справу». 

Сьогодні центр укомплектований штатом, визначено розташування навчальних класів, лабораторій, кабінетів, є інтернет. На двох поверхах загальною площею майже півтори тисячі квадратних метрів, до двох десятків просторих кімнат. І кожна вже має конкретне призначення.

Вчитися тут буде багато чому. Адже у новоутворених громадах виникають численні питання на різні теми, на які вельми проблематично знайти відповіді, в тому числі і в законодавстві. Цей пробіл і допомагатимуть заповнювати дипломовані спеціалісти, досвідчені практики, викладачі вишів, середніх навчальних закладів, фахівці державних установ, організацій, структур – саме їх залучатимуть до роботи в центрі. Коло питань надзвичайно широке: охорона громадського порядку, безпека та контроль в місцях масового перебування людей, запровадження енергозберігаючих технологій та використання ресурсів у процесі реконструкції будівель та споруд, цивільний захист, низка інших.

Як наголошує Володимир Підлісний, окрім навчання з вищезазначених питань, тут готуватимуть фахівців з числа безробітних за такими напрямками як бджільництво, садівництво, ягідництво, квітникарство. До послуг майбутніх слухачів – добротна пасіка, земельні ділянки, насадження малини, суниць, аґрусу, смородини тощо.

Усі учасники наради зголосилися на тому, що забезпечення організації діяльності Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості у с. Хоружівка Недригайлівського району стане для них пріоритетним завданням на найближчу перспективу.

За матеріалами обласної служби зайнятості