Районна газета

ПОСПІШІТЬ ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ

У квітні стартувала національна кампанія з вибору лікаря – кожен українець зможе обрати собі сімейного лікаря: терапевта (дорослі) та педіатра (діти) й підписати з ним декларацію

Про стан підписання декларацій у нашому районі та про надання послуг населенню району закладами первинної медико-санітарної допомоги присутніх у залі під час апаратної наради у райдержадміністрації 10 липня поінформувала заступник головного лікаря КЗ «Недригайлівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ніна Бойко.

Мережа закладів центру первинної медико-санітарної допомоги в нашому районі включає 36 лікувальних закладів, в т.ч. 7 АЗПСМ, 29 ФАПів, ФП. Заклади первинного рівня обслуговують усе населення району – 23980 осіб.

КЗ «Недригайлівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» зареєстрований в системі eHelth 22.06.2017. Всі лікарі закладу отримали електронні цифрові підписи.

Станом на 09.07.2018 вже підписано 4890 декларацій, або 20,3% від населення району.

Для активізації роботи щодо підписання угод з лікарями працівники ФАПів  та ФП проводять роз’яснювальну роботу на місцях та запрошують населення на реєстрацію для підписання декларацій.

Як передбачено наказом МОЗ України № 148, для проведення електронної реєстрації пацієнтів медичним працівникам створено автоматизовані робочі місця. На даний час на 17 зареєстрованих лікарів придбано 14 комп’ютерів і 14 багатофункціональних пристроїв.

У зв’язку з відсутністю сімейного лікаря в АЗПСМ с. Вільшана реєстрація пацієнтів проводиться в базовій АЗПСМ смт. Недригайлів.

Однією із проблем є те, що для проведення електронної реєстрації пацієнтів необхідне підключення до мережі Інтернет. На сьогодні залишається не підключеною до мережі Інтернет АЗПСМ с. Хоружівка. Амбулаторія с. Томашівка буде підключена 11.07.2018.

Нагадаємо, один сімейний лікар зможе підписати декларацію з 1800 пацієнтами, один лікар-терапевт  –  із 2000 пацієнтами, один лікар-педіатр – із 900 пацієнтами. Тому потрібно поспішати. Якщо вже маєте лікаря, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли та довіряєте, просто підпишіть з ним декларацію. У випадку, якщо ваш лікар у відпустці або на лікарняному, заклад первинної медичної допомоги або сам лікар, якщо це приватна практика, забезпечує на цей час заміну.