Районна газета

СВЯТО ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ НЕДРИГАЙЛІВЩИНИ

7 липня Недригайлівська земля широко відзначила вже традиційне районне театралізоване свято «Купала»

Гості та земляки з усіх куточків України щороку поспішають на берег Сули, щоб взяти участь у самобутньому, з народними традиціями, обрядами дійстві, що вже більше сорока років (з невеликими перервами) проходить на теренах району.

Цього дня гостям було на що поглянути. Для шанувальників народного мистецтва проведено звітний концерт творчих колективів району «Талантами квітує, як розмай, наш Посульський рідний край!» в рамках ІІ етапу обласного фестивалю народної творчості «Квітуй в любові і добрі, Сумщино, край благословенний!», присвячений 80 річниці утворення Сумської області, та

Управління розвитку сільських територій райдержадміністрації для шанувальників давнього солодкого продукту - організувало виставку меду та продуктів бджільництва. Своєю грою в парку, що біля КСК "Колос» Недригайлівський оркестр зачаровував недригайлівців та гостей селища.

Жителям Недригайлова та його гостям було представлено справжню окрасу свята – «Ярмарковий балаган» з перевдяганням у літературних героїв та демонстрацією різних сцен з життя українців минулого. Увесь колорит української душі виразно розкрився у вишиванках, які одягли учасники свята Купала, багато з них взяли участь в урочистій ході з нагоди свята.

Увагу присутніх на святкуванні привернули човни на річці Сула з молодими дівчатами у народному вбранні, одягненими у вінки із живих квітів і трав. Вони підпливли до берега та в супроводі інших, святково вдягнених дівчат попрямували на стадіон, на якому водили хороводи навколо купальського дерева.
Особливу увагу привертали святково вбрані курені сільських та селщних рад. У них можна було побачити прадавні предмети побуту та українські вишивки.

Зі святково вбраної сцени зі святом присутніх привітали тимчасово виконуючий обов’язки голови Недригайлівської райдержадміністрації Олексій ВАСИЛЬЧЕНКО, голова районної ради Іван НАНКА, Недригайлівський селищний голова Ігор ОСТАПЧУК, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вадим АКПЄРОВ, заступник начальника управління культури Сумської обласної державної адмінстрації Антоніна ІГНАТЧЕНКО, депутати Сумської обласної ради Віра ЛАВРИК та Тетяна ЄВДОКИМОВА, голова громадської організації «Серця Кіборгів» Анатолій СВИРИД.

Почесними грамотами були відзначені кращі працівники культури, та аматори сцени клубних закладів району. Учасники творчого звіту презентували найкращі здобутки вокального та хореографічного жанрів. Зі сцени звучали музичні твори про безмежну любов до своєї землі, про віру у світле майбутнє нашої незалежної держави.

Гостей свята концертною програмою вітали гості з Києва.

Підприємці із усіх куточків нашої та сусідніх областей ще зранку почали займати місця для торгівлі, атракціонів, батутів, надувних гірок. Народні майстри Сумщини та сусідніх областей пропонували гостям свята свої вироби: корзини з лози; солом'яні капелюхи, гончарні вироби, вироби з кераміки, дерева, картини майстрів пензля нашого району, вишиванки.

Як стало темніти на стадіоні запалали купальські вогнища. Традиційно свято закінчилося неперевершеним святковим феєрверком та молодіжною дискотекою.

Івана Купала - свято, відоме з далеких часів. Цього дня слов'яни вшановували сонце, родюче літо і зелені луги. Люди одягали вінки, які плели з квітів і трав, танцювали. У центрі купальського вогнища розміщували стовп, верхівку якого прикрашали палаючим колесом, яке символізує сонце. Найсміливіші купальської ночі шукають чарівну квітку магічної папороті…