Районна газета

ОЛЕКСІЙ КОРЕНЕВ: "ВІДНОВЛЕННЯ ВУЛИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ ЗНАХОДИТЬСЯ НА ОСОБИСТОМУ КОНТРОЛІ ГУБЕРНАТОРА"

1 липня в Недригайлівській райдержадміністрації пройшла апаратна нарада при голові РДА. Першим питанням порядку денного було облаштування та відновлення зовнішнього освітлення населених пунктів району.

"Благоустрій населених пунктів є одним із головних питань в роботі сільських, селищних рад. Однією із його складових, що потребує особливої уваги є облаштування і відновлення зовнішнього освітлення. Адже освітлені вулиці, парки, сквери, майданчики – це підвищення комфорту і рівня соціально-побутового життя громади. Також це є вагомим фактором, що сприяє зниженню травмування людей, виникненню дорожньо-транспортних пригод, скоєння злочинів" – зазначив Олексій ВАСИЛЬЧЕНКО, начальник відділу містобудування, архітектури житлово-комунального господарства, будівництва, розвитку інфраструктури та надзвичайних ситуацій під час виступу.

Вирішення цієї проблеми потребує від голів сільських та селищних рад розроблення та затвердження заходів щодо облаштування та відновлення зовнішнього освітлення у нічний час та передбачення у місцевих бюджетах витрат на ці цілі а також на оплату за використану електроенергію для освітлення населених пунктів.

Сільськими та селищними головами протягом 2012 – 2013 років в цьому напрямку проведена відповідна робота. У 2012 році на території району роботи по відновленню зовнішньго освітлення проводилися у Недригайлівській та Тернівській селищних радах, Вільшанській, Коровинській, Кулішівській, Козельненській та Засульській сільських радах. У районі збудовано 6,04 км мереж вуличного освітлення, встановлено 340 світильників, 7 лічильників та 2 трансформатори. На ці цілі використано коштів у сумі 165 286 грн.  У 2013 році на відновлення зовнішнього освітлення заплановано використання бюджетних коштів сільських і селищних рад у розмірі 393 тис. грн. та 200 тис. грн. "нафтових" коштів. За ці кошти планується відновити 36,1 км мереж вуличного освітлення, встановити 680 світильників та 20 лічильників. У цьому році році уже проведено роботи по Недригайлівській селищній та Коровинській сільській раді. У Недригайлівській селищній раді відновлено 2,5 км вуличного освітлення, встановлено 1 лічильник та 25 світильників на суму 48 тис. грн. У Коровинській сільській раді відновлено 1,5 км зовнішнього освітлення, встановлено 1 лічильник та 12 світильників на суму 17 269 грн. Роботи по облаштуванню зовнішнього освітлення проводяться філією "Недригайлівський РЕМ".

В цьому році не заплановано коштів виконання робіт з облаштування та відновлення вуличного освітлення по Деркачівській, Маршалівській та Червоно-Слобідській сільських радах.     

В співдоповіді виступив Великобудківський сільський голова О.М.Демиденко, який зазначив, що у 2012 році рішенням сесії Великобудківської сільської ради було передбачено будівництво зовнішнього освітлення по вул. Перемоги та 8-го Березня у с.Великі Будки. На сьогоднішній день виготовлена проектно-кошторисна документація. Кошти на проведення робіт планується залучити за рахунок соціально-економічних угод та бюджету сільської ради.

Також по цьому питанню виступив Деркачівський сільський голова Дяченко Ю.В., який повідомив присутнім, що роботи по відновленню вуличного освітлення розпочато у 2012 році. Філією "Недригайлівський РЕМ"  були розроблені та видані технічні умови на електропостачання по вул. Радянській, Першотравневій, М.Заїченко у с.Деркачівка. Але в поточному році всі наявні кошти направлено на капітальний ремонт даху Деркачівського сільського будинку культури, яких необхідно більше 200 тис. грн.

На закінчення розгляду цього питання Голова РДА Олексій Коренев привітав архітекторів району з їх професійним святом – Днем архітектора, яке відзначається сьогодні 1 липня.