Районна газета

ТИ ДОБРА ЛЮДИНА, ТИ – ВОЛОНТЕР!

Заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА взяв участь у відкритті проекту «Школа волонтера», метою якого є підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення

«Мені дуже приємно представляти облдержадміністрацію на цьому заході, оскільки волонтер – звучить гордо. Це людина, яка поєднує себе з добровільною справою, вкладає свою душу і частинку себе у наш світ. Волонтери працюють там, де держава, на жаль, не встигає. Однак, ми відкриті до комунікації з вами, щоб у подальшому ви завжди могли розраховувати на допомогу і підтримку від обласної влади», – прокоментував Микола Подопригора.

Як зазначила директор Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомогиВалентина ТРОШЕЧКО, школа стартує в Сумському громадському центрі за активної підтримки облдержадміністрації. Її відкриття присвячене Всеукраїнському Тижню права та Міжнародному дню волонтера, який у світі святкують 5 грудня. І навела приклади, що за тиждень активної реклами Школи було багато людей, що виявили бажання стати волонтерами, серед яких навіть діти підліткового віку.

А також на заході усіх присутніх залучили до волонтерського руху: їм запропонували написати свої ідеї на листочках та прикрасити ними новорічну ялинку. Ймовірно, зовсім скоро чиясь ідея буде втілена у життя волонтерами.

Одна з волонтерок поділилась своїм досвідом із присутніми та розповіла, що кожен з нас може бути внутрішньо мотивованим до добрих справ і кожен з нас хоча б раз так чи інакше був волонтером, не усвідомлюючи цього.

Заняття у «Школі волонтера» складаються з чотирьох блоків: правового, психологічного, соціального та медіаграмотності. Кожен може пройти курс і отримати сертифікат. Навчання поділено на три етапи, де на останньому готують вже громадських діячів. Усі заняття проходять безкоштовно без вікових обмежень, є можливість дистанційного навчання.

 «Школа волонтера» – це відкрита освітня платформа, яка сприятиме підвищенню мотивації до волонтерської діяльності, володінню основними знаннями та вміннями, необхідними для здійснення волонтерської роботи, спілкування з владою та ЗМІ, а також розвитку соціальної активності, навичок будування усвідомленого та активного власного життя.