Районна газета

НАРОД УКРАЇНИ ЗАВЖДИ ПАМ'ЯТАТИМЕ ПРО ПІДТРИМКУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДРУЗІВ У НАЙВАЖЧИЙ МОМЕНТ НАШОЇ ІСТОРІЇ, – ПРЕЗИДЕНТ У СТРАСБУРЗІ

Україна вдячна Парламентській Асамблеї Ради Європи за солідарність у захисті її суверенітету та відновленні територіальної цілісності, наголошує Президент Петро ПОРОШЕНКО

«Я дуже вдячний, високоповажні члени Асамблеї, за те, що ви стали солідарно на захист України із самого початку російської агресії. Народ України завжди пам'ятатиме руку підтримки, протягнуту нам європейськими друзями в найважчий момент нашої історії», – сказав Глава держави, підкресливши, що за останні три роки міжнародна коаліція на підтримку України і верховенства міжнародного права лише зміцніла.

Він нагадав, що рік тому Асамблея ухвалила Резолюцію про «Політичні наслідки російської агресії в Україні», яка встановила, що «лише значний та видимий прогрес у імплементації може стати основою для відновлення повноцінного діалогу з Асамблеєю на основі взаємної поваги».

«Асамблея тоді справедливо зберігала за собою право анулювати повноваження російської делегації, якщо Росія продовжуватиме окупацію суверенних територій України. Жоден із критеріїв не був виконаний Росією. Йдеться не просто про виконання положень рутинного документа. За цими положеннями – людські долі і життя», – наголосив Петро Порошенко.

Глава Української держави запропонував присутнім поміркувати чи є підґрунтя до повернення до звичного ведення справ з Росією у Асамблеї та чи на будь-якій іншій міжнародній політичній платформі.

«У цей момент небезпеки давайте будемо щирими один з одним і з собою. Мета російської агресії – знищити демократію, ліберальні свободи та права людини. Вони роблять це в одних місцях – з танками і в інших – за допомогою фальшивих новин. В одному випадку вони порушують основні принципи міжнародного права, в іншому маніпулюють свідомістю», – констатував Петро Порошенко висловивши переконання, що світова спільнота «не має права на поразку перед цією загрозою».

Глава Української держави також зауважив, що за останні роки вишуканість російської інформаційної війни відчули на собі і члени Ради Європи. «Неодноразово стикалися з тим, як мова ненависті, насильства та дискримінації маскувалася під гаслами свободи слова. Росія намагається використовувати проти демократичної спільноти наші ж здобутки», – сказав він.

Президент висловив думку, що нині Росія створює ті ж загрози, що постали перед Європою 70 років тому і висловив переконання, що ці виклики європейська спільнота зможе подолати лише продовжуючи спільні дії проти агресора. «Запорукою нашого успіху залишається збереження та зміцнення нашої єдності, солідарності та стійкості. Лише на основі поваги суверенітету та територіальної цілісності України ми можемо досягти миру та стабільності в Європі», – наголосив Петро Порошенко.

Повна версія виступу Президента України на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи за посиланням: http://www.president.gov.ua/news/vistup-prezidenta-ukrayini-na-plenarnomu-zasidanni-parlament-43850