Районна газета

СУМЩИНА СЕРЕД ЛІДЕРІВ ЩОДО СТРИМУВАННЯ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Керівник області Микола КЛОЧКО взяв участь у підписанні Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Сумською облдержадміністрацією та Міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я», у рамках реалізації відповідних державних програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів

Представники обласної і міської влади, лідери місцевих громадських організацій, експерти та журналісти стали учасниками засідання «круглого столу» з питань взаємодії щодо подолання соціально небезпечних захворювань, організованого за результатами підписання Меморандуму.

«Цей документ є важливим кроком на шляху ефективних змін на місцях, без них неможливе впровадження секторальних реформ, зокрема, медичної реформи. Рівень здоров’я нації залежить від уваги до найбільш уразливих груп населення, – наголосив у своєму вітальному слові Микола Клочко. – Приємно, що Сумщина першою в Україні затвердила регіональну Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року. Відповідне розпорядження голови Сумської облдержадміністрації було підписано 6 червня 2017 року».

«Співпраця МБФ «Альянс громадського здоров’я» із Сумською областю триває вже більше 5 років. Тому для мене честь підписати документ, що не є формальністю, адже йдеться про реальні програми та кошти, що прийдуть до області у вигляді медичних препаратів та фінансів на послуги. Сьогодні мова йде про майже 12 мільйонів гривень», – повідомив виконавчий директор благодійного фонду Андрій КЛЕПІКОВ.

Він відзначив, що Сумська область має справді високі показники із стримування небезпечних захворювань і механізми її роботи у цьому напрямку є прикладом для інших регіонів України.

Заступник голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК підтвердила, що Меморандум дав можливість розширити доступ зазначеної категорії людей до кваліфікованої медичної та соціально-психологічної допомоги та знизити ризики поширення соціально небезпечних хвороб.

Довідково: Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» (до листопада 2015 року – МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні») (далі – Альянс) –  провідна недержавна професійна організація, яка у співпраці з державними  партнерами та громадськими організаціями ефективно протидіє епідеміям ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів та іншим соціально небезпечним захворюванням шляхом надання фінансової й технічної підтримки відповідних програм, якими, зокрема, охоплено понад 300 000 представників найуразливіших груп населення. Місія Альянсу – підтримка спільнот у протидії ВІЛ/СНІД, подолання поширення ВІЛ і пов’язаних з ним епідемій через впровадження ефективних моделей надання допомоги, зміцнення системи охорони здоров’я й соціальних послуг, посилення потенціалу вразливих спільнот.