ЮРІЙ ЯРЕМЧУК: «ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ВІДКРИВАЄ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ГРОМАДИ МОГЛИ БІЛЬШЕ ОТРИМУВАТИ ДОХОДІВ І, ВІДПОВІДНО, НА СВІЙ РОЗСУД НИМИ РОЗПОРЯДЖАТИСЯ»
![]() |
На цьому голова Краснопільської райдержадміністрації акцентував під час наради з головами сільських, селищних рад з питань формування програми економічного та соціального розвитку та бюджету району на 2017 рік На засіданні обговорили фінансово-господарські питання, які виникають під час формування спроможної самодостатньої громади з адміністративним центром у Краснопіллі. Також учасники наради наголосили на ризиках, які матимуть ті територіальні громади, які вчасно не об’єднаються. Це стосується питань утримання закладів освіти, охорони здоров’я, інших закладів соціальної сфери, благоустрою тощо. |
Об’єднані територіальні громади прирівняні до міст обласного значення – це чітко визначено Бюджетним кодексом України. Вони виходять на прямі міжбюджетні стосунки з Міністерством фінансів України. Громади мають низку делегованих повноважень, отримують цільові субвенції, основними з яких є субвенція на освіту та на охорону здоров’я.
«Зворотної дороги в нас вже немає, необхідно об’єднуватись – підкреслив під час наради Юрій Яремчук. – Громади, які не об’єднаються, матимуть значні фінансові втрати».
За словами голови РДА, держава у цьому році виділила об’єднаним територіальним громадам цільову субвенцію на розвиток інфраструктури: на будівництво, ремонт об’єктів, придбання шкільних автобусів тощо. До прикладу, як і було обіцяно, керівництвом Сумської облдержадміністрації, шість перших, створених у цьому році, об’єднаних громад отримають по 3 мільйона гривень, серед яких і Миропільська ОТГ.
«Тим громадам, які ще вагаються, необхідно в найкоротші терміни визначатись, яким шляхом йти далі, - наголосив Юрій Яремчук. – При цьому всі мають усвідомлювати, які саме втрати вони матимуть, при зволіканні в об’єднанні».




