Районна газета

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ АНАТОЛІЯ ЄПІФАНОВА «СВІЙ СЕРЕД СВОЇХ»

Наша Недригайлівська земля багата на талановитих людей, особливе місце серед них займають поети і письменники. Кожна книжка наших місцевих авторів, яка виходить друком – це приємна подія для Недригайлівщини.

 4 лютого відбулася презентація книги нашого земляка, доктора економічних наук, професора, депутата Сумської обласної ради Анатолія Олександровича Єпіфанова.  Книга «Свій серед своїх» є не тільки особистим нарисом автора про пережите, а перш за все вона є частиною історії нашого краю, міста Сум та області в цілому.

Першим слово мав помічник депутата обласної ради (автора книги) Макаренко Михайло Павлович. Виступаючий зазначив, що ця книга - це розповідь про те, «як простий сільський хлопець досяг високих державних висот». Виступаючий коротко зупинився на автобіографічних сторінках А.О.Єпіфанова. Наш земляк народився 12 серпня 1945 року у селі Коровинці. Анатолій Олександрович за двадцять років пройшов шлях від теслі до обласного керівника. У січні 1989 р. обраний головою Сумської міської Ради народних депутатів. У 1990 роках був Представником Президента України в Сумській області, головою Сумської обласної Ради народних депутатів, головою Сумської облдержадміністрації. У 1996 році призначений ректором Української академії банківської справи Національного банку України.

Потім перед присутніми виступив директор Коровинської загальноосвітньої школи I – III ст. Віктор Сергійович Шило. «Презентація книги – це особлива подія не тільки для рідного села Анатолія Олександровича, а й для району,» - зазначив виступаючий. Високі посади  не розвіяли в автора книги любові до малої батьківщини, він не залишив рідне село, постійно допомагає у різних сферах розвитку населеного пункту. А перелічити є що, це і допомога у ремонті будинку культури, і ігрові майданчики в навчальному закладі, і газифікація шкільної котельні, і комп’ютерний клас, і футбольний майданчик зі штучним покриттям, і щорічні новорічні подарунки для дітвори та багато інших добрих справ. Коровинчани гордяться своїм земляком - зазначив Віктор Сергійович і передав слова подяки від вдячних коровинчан.

Колишній голова Недригайлівської райдержадміністрації Олексій Іванович Коренев під час виступу зазначив, що нам є сьогодні що сказати про Анатолія Олександровича. У Недригайлові він «свій серед своїх» - зазначив виступаючий. За словами Олексія Івановича, А.О.Єпіфанов жодного разу, коли балотувався в депутати не програвав  у нашому районі, народ завжди йому довіряв. Також Олексій Іванович зазначив, що Анатолій Олександрович був для нього прикладом фахівця своєї справи. На таких людей потрібно рівнятися - наголосив Олексій Іванович – творити, будувати, розкривати свої таланти – це його кредо. Його слід на недригайлівській землі помітний. Перебуваючи на любій посаді Анатолій Олександрович ніколи не забував про земляків. «Вам є про що сказати людям і ми будемо вчитися у вас!» - зазначив Олексій Іванович.

Голова районної ради Сергій Іванович Свириденко зазначив, що коровинська земля дала району багато талановитих людей, це і Микола Іванович Лаврик, і Віра Іванівна Лаврик. Вони багато роблять для нашої громади. Окремо серед них стоїть постать Анатолія Олександровича. Ця людина не схожа на інших своєю працею і поступками. Його життєве кредо покладено в назву цієї книги – він дійсно «свій серед своїх». І я думаю – продовжив виступ Сергій Іванович – в цій книзі кожен знайде для себе багато цікавого про нашу рідну землю, про наших земляків.

Нарешті слово мав автор літературного запису книги, голова Недригайлівського земляцтва в місті Києві, член національної спілки письменників України Микола Семенович Гриценко, який захоплююче повідав присутнім про те, як творилася книга. Виступаючий зазначив, що задумом написання автобіографічної книги Анатолій Олександрович поділився з ним більше року тому. Єдиною моєю умовою було те, щоб книга була чесною, без обману – поділився спогадами Микола Семенович, - якраз в ній згадуються прізвища людей, яким ця книга не сподобається. Він говорив, що йому легко було працювати з Анатолієм Олександровичем, оскільки: «Ми з одного виміру – з "одних бур’янів". Ми знаємо одних і тих же людей, характери цих людей. Ця наша спільність надала книзі Анатолія Єпіфанова життєвої правдивості, запахів Недригайлівщини, її колориту». Загалом Микола Семенович Гриценко вважає книгу – історією краю. 

Перед присутніми виступив і сам герой документальної повісті «Свій серед своїх» Анатолій Олександрович Єпіфанов. Виступаючий захоплююче розповів про ті часи, коли він займав вищі керівні посади в місті Суми та області. Наша область  тоді була донором бюджету України і мала високі рейтингові місця, – зазначив Анатолій Олександрович – і про все це написано в книзі. Справжнього чиновника потрібно вирощувати, берегти його, вкладати в нього кошти і тоді буде максимальна віддача. Ми сьогодні відчуваємо значну нехватку кадрів, справжніх спеціалістів. «І за нас ніхто нічого не зробить, ні Європа, ні Росія – ми самі повинні працювати на своїй рідній землі,» - наголосив Анатолій Олександрович, а також подякував Миколі Семеновичу Гриценку за співпрацю.

Всіх присутніх на заході вітали учасники художньої самодіяльності Коровинського сільського будинку культури, а Коровинський сільський голова Сергій Миколайович Шило привітав учасників цього заходу піснею.

Цю книгу передано на всі бібліотечні заклади нашого району, щоб кожен бажаючий міг з нею ознайомитися.