Районна газета

ЗУСТРІЧ З БІСНЕСОМ

Фахівці Недригайлівського відділення Роменської  ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області нещодавно  провели зустріч для платників податків з питань подання звітності в електронному вигляді,  розповіли  про зміни в оподаткуванні з 01.01.2014 року, декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році. Під час проведення зустрічі, Валентина  Іванівна  запросила  присутніх активніше отримувати та оформляти електронні ключі, тому що цей сервіс допомагає платнику  заощаджувати  свій час, не виходячи з дому під час подання звітності. 

Платникам податків були вручені брошури «Сервіс для платників», та «Декларування доходів громадян”,  а також надано відповіді на запитання, які цікавили присутніх.

У 2013 році працював в декількох місцях і, відповідно, одержував дохід від декількох податкових агентів. Чи потрібно мені подавати декларацію про доходи?

Відповідно до пп. «є» п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за результатами звітного року, якщо ним протягом такого року отримувались доходи від двох і більше податкових агентів і загальна сума таких доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 1147 грн.), тобто 137640 грн.

Яка ставка податку на прибуток підприємств з 01.01.2014 р.?

У 2014 році ставка податку становить 18%. Зниження ставки податку на прибуток відбуватиметься поступово: у 2015 р. становитиме 17%, у 2016 р. – 16%.

Чи змінився порядок визначення доходів та витрат підприємствами житлово-комунального господарства?

Так, з 1 січня 2014 року зупиняється дія пункту 13 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, згідно з яким збільшення доходів житлово-комунальних підприємств від надання житлово-комунальних послуг здійснювалось за датою надходження коштів від споживачів. Відповідно витрати на придбання товарів, робіт, послуг у собівартості реалізованих житлово-комунальних послуг визначалися по мірі їх оплати.

Починаючи з 2014 року дохід та відповідно витрати від надання послуг та виконання робіт житлово-комунальними підприємствами буде визначатися у загальному порядку, за датою складання акта або іншого документа, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.

Чи надається пільга зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі здавання житлової нерухомості в оренду?

Відповідно до пп.265.4.1.п.265.4 ст.265 Податкового кодексу України пільги зі сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Куди необхідно подавати декларацію зі збору за місця для паркування транспортних засобів, якщо місце реєстрації суб’єкта господарювання не співпадає з місцезнаходженням об’єкта оподаткування?

Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування (пп.266.5.1 п.266.5 ст.266 Податкового кодексу України).

Протягом якого терміну здійснюється повернення коштів за навчання платнику податків?

Відповідно до п.179.8 ст.179 Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Чи передбачено для новоствореного підприємця подання державному реєстратору заяви на спрощену систему оподаткування?

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає заяву державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки (пп.298.1.1 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України).