Районна газета

ОЛЕКСІЙ КОРЕНЕВ: «КОНЦЕПЦІЯ РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ ОТРИМАЛА ПІДТРИМКУ В НАШОМУ РАЙОНІ»

Проблема вдосконалення інституту вітчизняного місцевого самоврядування давно набула своєї актуальності. В Україні ухвалено низку законодавчих актів, що регулюють питання регіонального розвитку та діяльність органів самоврядування і виконавчої влади на місцях. Але  до останнього часу не було офіційно затвердженої концепції реформ, де було б визначено мету і способи її досягнення. З ініціативи Президента України Віктора Януковича  у листопаді 2011 року було оголошено старт реформи для нашої держави.

 "Результати обговорення проекту Концепції в нашому районі свідчать про небайдужість людей до цього питання. Вони мають своє бачення шляхів розв’язання існуючих проблем місцевого самоврядування. Перш за все, людей хвилює те, якою буде система медичного обслуговування, віддаленість медичних та освітянських закладів, транспортне сполучення, стан доріг," - зазначив голова Недригайлівської райдержадміністрації Олексій КОРЕНЕВ на апаратній нараді при голові райдержадміністрації, яка відбулася 2 грудня в райдержадміністрації.

За словами начальника юридичного відділу апарату райдержадміністрації Вікторії В’юн, на сьогодні у Недригайлівському районі  проведено 35 заходів з обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на виконання доручення Президента України. У заходах взяло участь 937 осіб з усіх адміністративно-територіальних одиниць району.

З метою якісного підвищення спроможності органів місцевого самоврядування здійснювати свої повноваження в інтересах населення було розроблено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні з урахуванням вимог Європейської хартії місцевого самоврядування, положень Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Стратегічною метою Концепції є формування ефективної системи територіальної організації влади. Реалізація Концепції забезпечить: належну правову, організаційну та матеріальну спроможність територіальних громад, органів місцевого самоврядування; доступність адміністративних та соціальних послуг, підвищення їх якості; формування ефективної територіальної системи місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, здатної забезпечити сталий соціально-економічний розвиток відповідних адміністративно-територіальних одиниць; стимулювання економічного розвитку територій за рахунок удосконалення механізмів впливу органів місцевого самоврядування на визначення пріоритетів місцевого економічного розвитку. Завдання реформи, визначені Концепцією,  передбачають максимальне  забезпечення доступності та якості публічних послуг.

Разом з тим, справжня реформа, як вважає Президент України,  має враховувати інтереси усіх зацікавлених сторін. Саме тому за дорученням Президента України Віктора Януковича було організовано широке обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.